Hlínobraní

úvodní_hlína

1. ročník Hlínobraní

Kdy: 29. až 31. července, začátek ve 12:00 a ukončení v 19:00.

Kde: Kamenický Šenov, 9. května 671 – MAPA

Stránky akce: Facebook

Aktuálně: Kurz je již plně obsazený. Pro velký zájem je v plánu další kolo v průběhu října (přesné informace budou včas zveřejněny).

Informace k programu – co na Hlínobraní uvidíte a zkusíte:

Pořadatel akce vás zve na první ročník třídenního tvoření s hlínou, které proběhne na jeho zahradě v Kamenickém Šenově.

Klade si za cíl seznámit zájemce s úžasným materiálem, který ho provází již 18 let. Ukáže vám, že není zapotřebí hrnčířského kruhu, ba ani speciální dílny a stačí jen dvě ruce, hlína a chuť něco vytvořit.

Hlína je krásný a tvárný materiál a stejně jako dřevo, sklo či kov má i ona svou duši. A když jí člověk naslouchá, může poté využít celý její potenciál.

Náplní třídenního programu bude výroba vlastního čajového servisu – funkční konvička, misky a chladítka. Ten si s malou pomocí pořadatele vymačkáte z volné ruky. Po slepení vám bude předvedena práce s noži a následně si budete moci vyřezat vlastní plastický motiv.

Po skončení akce vám pořadatel váš čajový servis vypálí a zašle adresu. Je zde samožřejmě možnost v případě vašeho zájmu je možné se domluvit, že přijedete i na glazování a výpal.

Počet účastníků akce je omezen na maximálně 10 lidí (pořadatel bude rád, když si zájemci po přihlášení k účasti skutečně udělají čas a na akci přijedou).

Další informace o akci může žádat přímo u pořadatele. Kontaktovat jej můžete skrze soukromou zprávu na facebooku.


arrow