Českem za čajem – Chomutov

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

chomutov

Poslední dvě zastavení byly v ústeckém kraji, konkrétně v městech Kadaň a Děčín. Ústecký kraj ještě chvilku neopustíme a navštívíme v něm město Chomutov, kde můžete výletní den zakončit v jedné ze dvou čajoven. Odpočinout můžete buď v čajovně Alibaba nebo v Dobré čajovně Chomutov.

Město Chomutov

V Chomutově stojí za navštívení chomutovské muzeum, které vám představí lidovou tvorbu. Zaměřené je na dřevěné hračky, lidovou vánoční tvorbu jak české, tak i německé strany Krušných hor. Cenností muzea je Fialův pohyblivý betlém. Při krásném počasí se vyplatí zajít za zvířaty do chomutovské ZOO, která je s rozlohou 120 ha největší v České Republice. Projít se zde můžete i skanzenem. Kousek cesty od ZOO se v letních horkých dnech příjemně zchladíte v Kamencovém jezeru, ve kterém se díky obsahu rozpuštěného kamence nenachází živé organismy. V Chomutově si i skvěle zajezdíte na skateboardu, neboť je zde jeden z nejlepších skateparků v ČR.

Čajovna Alibaba

Čajovna Alibaba se najdete v historické budově v centru města Chomutov. Její interiér zaujme dobovými štuky a výmalbami stropů – v minulosti zřejmě sloužil k bydlení vrchnosti. Je rozdělen do dvou pater. V přízemí vás zaujme dominantní bar s balkónem, který bylo díky vysokým stropům možno využít k příjemnému posezení v pohodlných polštářích.

chomutov_alibaba1

Za zmínku stojí částečně zrekonstruovaný malovaný strop, který si z balkónku můžete zblízka prohlédnout. Po schodech vystoupáte do prvního – zeleného salónku. Tady vás čeká jednak posezení v proutěných křesílkách a také malé pódium. Nalevo se nachází rytířský sál s fládrovaným štukovým stropem a originálem historického trezoru. Historie tvrdí, že zde probíhala tajná karetní dostaveníčka. Dnes zde můžete posedět u čtyř stolů nebo na dvou prostorných pódiích. Za letních měsíců pro vás má čajovna otevřenou zahrádku ve dvoře s pavlačí.

Filozofií Alibaby je, aby si zde každý našel to své. Kromě toho, že je čajovnou s velmi slušným výběrem čajů a čajových specialit, je také kavárnou, barem a restaurací. Můžete zde přijít na večeři s dobrým vínem nebo si dát čaj, vodní dýmku a některou z arabských specialit.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

chomutov_alibaba

Dobrá čajovna Chomutov

Dopřejte si širokou paletu výtečných čajů z celého světa. Způsob jejich podávání čajů jest inspirován tradicemi z Orientu. Pochází z Číny, Nepálu, Japonska, Vietnamu, Turecka, Afriky, Anglie a Indie. Interiér čajovny je příjemný, vhodný jak pro solitérní pijáky, tak pro skupinky lidí nebo matky s dětmi.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

chomutov_DC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *