Českem za čajem – Havířov

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

Náměstí Republiky, Havířov

Z olomouckého kraje putujeme do kraje moravskoslezského, kde na první zastávce navštívíme město Havířov a jeho tři čajovny. Zavzpomínat na dobu havířů můžete nad šálkem „jak bota“ černého a silného pu-erhu.

Město Havířov

Havířov je město, které se začalo budovat především z důvodu potřeby nových bytů pro dělníky pracující v hutích a dolech v období rozvoje průmyslu na Ostravsku v polovině 20. století. Zajímavou památkou města je empírový zámek, který dlouhou dobu chátral, než byl v roce 1997 zrekonstruován a o rok později otevřen pro veřejnost. Poslední vzpomínkou na dřívější osídlení dnešního Havířova je Kotulova dřevěnka. Prohlédnete si zde dobový nábytek, keramické výrobky a větrný mlýnek. S dětmi vyrazte za zábavou do dětského parku v centru Havířova. Najdete zde pískoviště, houpačky, prolézačky i spoustu dalších zábavních prvků. Při procházkách městem pak dále můžete vidět například kulturní dům Petra Bezruče, evangelický kostel a kostely sv. Markéty a sv. Anny.

Kotulova dřevěnka, zdroj: http://mapio.net/s/61425124/

Čajovna U Stříbrného Lva

Čajovna se nachází v centru města, kde obývá útulné sklepní prostory. Funguje jako relaxační místo s příjemnou hudbou, širokou nabídkou čajů, tabáků, různých pochutin a také milou obsluhou.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Čajovna U Stříbrného lva, zdroj: facebook čajovny

Čajovna JBA – Jebahi Abdallah

Čajovna s názvem, jehož původ pro Vás může být hádankou (odpověď naleznete na stránkách čajovny), láká možností nahlédnout do prostředí orientu anebo usednout v bazarové části, která Vás obklopí starým nábytkem a veteší. Interiér čajovny poskytuje útulnou atmosféru a pohodlí pro relaxaci, popíjení čaje z různých koutů světa, pokuřování dýmky s velice rozsáhlým výběrem tabáků a pohlazení žaludku arabskou pitou nebo kuskusem, což Vám pomůže vyhnat z hlavy starosti dnešního života.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Čajovna Jebahi Abdallah, zdroj: facebook čajovny

Dobrá čajovna Havířov

Dobrá čajovna v Havířově je místem, kam si můžete přijít v klidu posedět u dobrého čaje, skvěle dýmící a ještě lépe chutnající vodní dýmky v přítomnosti milých a ochotných čajmanů.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Dobrá čajovna Havířov, zdroj: http://www.tea.cz/obsah/81_dc-havirov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *