Českem za čajem – Kladno

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

kladno_mesto

Město Kladno, foto: www.mestokladno.cz

Po krátké návštěvě Ústeckého kraje zavítáme do kraje Středočeského, kde si v krátkosti prohlédneme město Kladno i zdejší čajovnu, kde můžete zajít na šálek lahodného čaje.

Město Kladno

Pokud zavítáte do Kladna, nenechte si ujít návštěvu památkově chráněného areálu uhelného dolu Mayrau. Nachází se zde unikátní hornický skanzen, v němž neuvěříte, že se zde již nepracuje – vše je vytvořeno tak, jako by tu dělníci ještě předešlý den měli šichtu. Prohlédnout si můžete podzemí, těžební stroje i okolí z vyhlídkové věže. Dalším turistickým cílem může být medvědárium s medvědy Míšou a Martou. V létě si v Kladnu můžete zvolit, jestli zavítáte do aquaparku, na koupaliště Bažantice nebo koupaliště u Sletiště. Odpočinek pak nabízí vodní park Čabárna s okrasnými jezírky, Koi kapry, černými labutěmi i lekníny. Navštívit můžete rovněž kladenský zámek, pokochat se uměním v zámecké galerii a prohlídnout si přilehlou zahradu.

kladno_dul

Důl Mayrau, foto: http://mayrau.omk.cz/

Sluneční čajovna

Sluneční čajovna je místem setkávání lidí všech generací a různých zájmů, které spojuje vřelý vztah k čaji. Široký sortiment čajů překvapí nejednoho návštěvníka. Nejste-li příznivci pravého čaje, zahrnuje nabídka rovněž výběr aromatizovaných, ovocných a bylinných čajů.

Nejen čajem živ je člověk, a proto čajovna nabízí množství pochutin a kuskusy pro opravdu velký hlad. Milovníci kouře si zde mohou nechat připravit vodní dýmku. Čaj, jídlo i dýmku si můžete vychutnávat v teplých dnech v krásné zelené zahradě.

Součástí čajovny je také knihkupectví s alternativní literaturou a obchod s čajovou keramikou, vodními dýmkami, textilem a dárkovým zbožím.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

kladno_cajovna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *