Českem za čajem – Kralupy nad Vltavou

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

Kralupy1

Město Kralupy nad Vltavou, zdroj: https://www.ziveobce.cz/kralupy-nad-vltavou_b402419

V minulém díle jsme se sešli u Kolína a dále se vydali prozkoumat jeho památky a navštívit zdejší čajovnu. Dnes je v našem hledáčku město Kralupy nad Vltavou, kde na Vás čeká plno kulturních a smyslových zážitků z procházek po historických i přírodních památkách. A tak jako v každém předchozím představeném městě, i zde můžete usednout a relaxovat v čajovně.

Město Kralupy nad Vltavou

Město rozkládající se po březích řeky Vltavy nabízí turistům bohatou historii, kulturní vyžití a také krásnou přírodu – při procházce v okolí Kralup nad Vltavou můžete prochodit četné lesy, vidět krásné skály, vyšlápnout si na některý z kopců a relaxovat u vody. Při toulkách městem si určitě prohlédněte kostel Nanebevzetí P. Marie a sv. Václava s novogotickým vybavením. V Kralupech nad Vltavou můžete navštívit hrob nositele Nobelovy ceny za literaturu, Jaroslava Seiferta. Projít se můžete i po jedinečné technické památce, mostě přes řeku Vltavu. Podél řeky se pak můžete vydat po Dvořákově naučné stezce až do Nelahozevse, rodiště světově proslulého skladatele Antonína Dvořáka. Z výšky si pak celé město prohlédnete z vrchu Hostibejku, kde se také nachází bývalý vojenský bunkr. V létě pak můžete využít služeb zmodernizovaného koupaliště. Zajímavým místem, kam se také vydat na výlet je Sprašova rokle – významná geologická lokalita a chráněné území.

sprasova_rokle

Sprašova rokle, zdroj: http://www.kralupskyzpravodaj.cz/2016/05/19/geologicka-exkurze-po-kralupech-a-okoli/

Ametystová čajovna

Zdejší čajovna je zařízena ručně vyráběným nábytkem dovezeným přímo z Číny a tak si zákazníci mohou užít to, co jen tak někde nenaleznou. Interiéru vévodí nádherný krb v podobě hlavy Lva a ze dřeva vyřezaný tygr v životní velikosti. Zajít sem na čaj se přirovnává k obřadu. Vládne zde klid, soulad a pohoda, tak jak si čínská tradice žádá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ametystová čajovna, zdroj: http://www.ametystova-cajovna.cz (3 fotky)

Čajová nabídka zahrnuje čaje z těch nejznámějších čajových provincií. Součástí čajovny je i obchůdek s kamínky, šperky, solnými lampami a čajovými sety. Dále je zde možnost dobře se najíst, například výborného kuskusu nebo hříšně lahodného a čerstvě upečeného čokoládového dezertu Katčino tajemství.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ametystová čajovna

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ametystová čajovna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *