Českem za čajem – Neratovice

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

neratovice_namesti republiky

Město Neratovice, zdroj: http://mapio.net/s/58443168/

Stále se pohybujeme na území Středočeského kraje a nejinak tomu bude i v tomto díle našeho cestovatelského seriálu. Prohlédneme si město Neratovice a také jeho přilehlé okolí. A kdybyste, nedej Bože, přišli v Neratovicích o boty, tak zajděte do neratovické čajovny, kde je určitě potřebovat nebudete.

Město Neratovice

Město Neratovice se nachází poblíž Prahy v Polabské nížině a váže se k němu zajímavá legenda o svatém Vojtěchu. Ten byl poté, co se nechal převézt přes Labe a zaplatil pouze požehnáním, zmlácen a okraden o obuv. Ještě dlouho poté se obyvatelům Neratovic říkávalo zouváci. V Neratovicích si můžete prohlédnout kapli zasvěcenou právě svatému Vojtěchu. Na dohled od Neratovic se nachází hora Říp, kam podle pověsti přivedl své lidi praotec Čech. Ve městě můžete navštívit plavecký bazén, kde můžete relaxovat, posilovat a kde si užijete také spoustu zábavy. Najdete zde tobogán, výřivku, plavecký bazén, saunu i posilovnu. Pokud si raději chodíte zaplavat někam ven, navštivte areál bývalé pískovny. Zdejší Free-d-bar je místem konání mnoha kulturních akcí – hudební i filmový program, módní přehlídky, sportovní turnaje a naučit se sem můžete přijít i wakeboarding.

neratovice_rip

Hora Říp, zdroj: http://horarip.eu/

Čajovnička Neratovice

Neratovická Čajovnička je v provozu již přes 12 let. Je malinkatá a útulná. Máme dva stolky po šesti a dva stolky po dvou, též pódium pro čtyry. Součástí je i malinkatý obchůdek s čajem. Čajovnička je poklidné místo plné květin a i předzahrádka je mile zarostlá s posezením pod slunečníky pro osm lidí.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Neratovice_cajovnicka2

Neratovice_cajovnicka3

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *