Českem za čajem – Třinec

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

Město Třinec, zdroj: http://www.edb.cz/firma-86690-mesto-trinec-trinec-stare-mesto

Stále se nacházíme na území Moravskoslezského kraje a dnes navštívíme město Třinec. A jestliže váš výlet po tomto městě i jeho okolí proběhne „v pohodě“, určitě to nepokazí ani návštěva třinecké čajovny V Pohodě, kde můžete spočinout u šálku lahodného čaje.

Město Třinec

Při návštěvě Třince určitě zavítejte do třineckého muzea. Založeno bylo roku 1969 a je tak prvním hutnickým muzeem v České Republice. Prohlédnout si zde můžete stálou expozici Dějiny třineckých železáren a města Třince, která vám představí historii výroby až do jejích počátků v roce 1939. Dále se uvnitř muzea uskutečňují další tematické výstavy, výtvarné soutěže, přednášky a bývá zde také živý betlém. Z technických památek města jsou velmi vyhledávané vápenné pece Vendryně z počátku 19. století. Nedaleko Třince se nacházel jeden z nejstarších a nejmalebnějších kostelů v oblasti Beskyd – dřevěný kostelík Božího těla v Gutech – v červenci byl bohužel po žhářském zničen a práce na jeho obnově započnou v příštím roce.  A pokud bude Třinec vaším startovním místem k výletům do přírody, vydejte se z něho do Přírodní rezervace Mionší, kterou tvoří jedlobukový prales se stromy starými i 250 let.

Dřevěný kostel Božího Těla, zdroj: http://cile.jedemetaky.cz/cile/informace/331-dreveny-kostel-boziho-tela

Čajovna V Pohodě

V této čajovně může návštěvník vystoupit z času a vychutnat čaje různých koutů světa, roztančit chuťové buňky nad pamlsky vzdálených zemí, kávou či vodní dýmkou a nechat se unést pohodovou atmosférou. Každý zde také může shlédnout rozličné cestovatelské dokumenty a vyslechnout slova moudrých mistrů.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Všechny díly našeho cestovatelského seriálu Českem za čajem najdete zde!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *