Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Čajová tajemství Afriky, Hradec Králové

24.5.2016, 18:00 - 20:00

Cena | 100Kč

akce_hradec kralove5

Černý kontinent skrývá mnohá tajemství. Mezi ně patří i vynikající čaje z Keni. Najít je ale není snadné a kdo je chce, musí se vypravit do této vzdálené země a vlastnoručně je najít. Právě to letos udělal náš čajový kamarád Petr Sič (čajařům známý především jako dovozce nejlepších gruzínských čajů). V úterý 24.5. nám v Čajovně Karavana představí čaje, které se mu podařilo do Čech dovést a povypráví nám o své cestě, o lidech co potkal, věcech co zažil a celkově o tom, jaká země vlastně Keňa je.

Co budeme pít?
Itumbe green – zelený čaj od Viktoriina jezera
Meru 150 – jeden z top oolongů z oblasti Meru, můžeme se těšit na karamel a čokoládové tóny tohoto silně oxidovaného a pořádně (vy)pečeného čaje

Pak bude degustace v testerech 5ti černých čajů – přehled černé Keni + přidáme jeden černý čínský a jeden cejlonský čaj na porovnání

Pokračovat budeme Purpurovým rouchem – purpurové čajovníky jsou jednou z výrazných rarit Afriky

A na závěr, jako zlatý hřeb večera, nás čekají Zlaté jehly z nejvyšších zahrad Keni – Mt. Kenya (2400m.n.m)

Petr bude mít i dostatek čaje na prodej. Něco od něj samozřejmě vezmeme i my, ale určitě ne celý sortiment. Proto nepromarněte šanci koupit si velmi unikátní čaje na domácí popíjení.

Akce bude mít komorní ráz a domluvili jsme se, že maximum je 20 lidí. Proto kdo víte, že budete chtít přijít, rezervujte si místo mailem, esemeskou, zavoláním, zprávou na FB či osobně.

Během degustace nebude povoleno kouřit vodní dýmku.
V průběhu akce bude čajovna zamčená a přístupná pouze účastníkům degustace, aby nás nic nerušilo a naše smysly se mohly plně soustředit na chuť a vůni čaje.

Podrobnosti

Datum:
24.5.2016
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
100Kč
Rubriky Akce:
, ,

Místo konání

čajovna Karavana
Velké nám. 164/4
Hradec Králové, 500 03
+ Mapa Google
Webová stránka:
http://www.cajovnakaravana.cz/
Počkejte ...

Odebírejte ZDARMA náš zpravodaj, kde najdete:

Aktuální informace ze světa čajů, bylinek a zdravého životního stylu, informace o dění v čajovnách, o čajových festivalech a dalších zajímavých akcí spojených s čajem.