Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Dokumentární film Odvaha, Olomouc

13.10.2016, 19:30

Cena | 50Kč

akce_olomouc7

Sochař a malíř Jaroslav Róna dokončil mimořádnou sochu naší epochy instalovanou do veřejného prostoru. Byla odhalena na Moravském náměstí města Brna dne 28. října 2015. Alegorie s názvem ODVAHA, je dedikována vzpomínce na markraběte Jošta Lucemburského. Její finální podoba vyšla s obsáhlé soutěže brněnského magistrátu. Moderně pojatý rytíř na koni je jednou z deseti největších bronzových jezdeckých soch na světě.

Sběrný dokument o významné události v českém výtvarném umění je zároveň cestou k poznání autora – mimořádné osobnosti své generace, člena umělecké skupiny TVRDOHLAVÍ. Na pozadí zrodu bronzové sochy se odvíjí široce založená umělecká polemika o roli sochy v dnešním postmoderním světě, o vztahu sochaře a architekta ve vnímání prostoru a vizi moderního města.

Autorský dokument navazuje na někdejší rozhovor režiséra a sochaře ve stejné sestavě nad realizací pomníku Franze Kafky. I v tomto případě se jedná o dialog v čase o vztahu sochy – pomníku a veřejného prostoru. Vzhledem k dlouholetým vztahům režiséra dokumentu Pavla Štingla s Jaroslavem Rónou se před kamerou odvíjí tříletý velice osobní dialog. Dotýká se jak tvůrčího procesu vnitřního až autorsky intimního, tak uměleckého dialogu se současným uspěchaným a často povrchním světem.

Rezervace vstupenek na telefonu 603 564 120 nebo v Kratochvíli.

Podrobnosti

Datum:
13.10.2016
Čas:
19:30
Cena:
50Kč
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
,

Místo konání

čajovna Té & Café Kratochvíle
Sokolská 544/36
Olomouc,
+ Mapa Google
Webová stránka:
https://www.facebook.com/KRATOCHVILEM/?fref=ts
Počkejte ...

Odebírejte ZDARMA náš zpravodaj, kde najdete:

Aktuální informace ze světa čajů, bylinek a zdravého životního stylu, informace o dění v čajovnách, o čajových festivalech a dalších zajímavých akcí spojených s čajem.