Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Večer brazilských pochutin: tapiokové placky a maté, Plzeň

Únor 25, 18:00 - 22:00

Cena | Zdarma

Vřele Vás Zveme na BRAZILSKÝ VEČER s TAPIOKOVÝMI PLACKAMI, MATÉ a s PROMÍTÁNÍM o Batayporã, městečku založeném J. A. Baťou.

Přijďte potěšit vaše smysly vzdálenou Brazílií. Budete mít možnost ochutnat tamní specialitu – bezlepkové TAPIOKOVÉ PLACKY a MATÉ, které budeme připravovat na různé způsoby. Večer bude doplněn PROMÍTÁNÍM a povídám nejenom o plackách a matéčku, ale i o Batayporã, městu v Brazílii s českými kořeny.

Večerem provede zkušený cestovatel a nadšenec brazilské kutlury, Pavel Šembera.

Vstup ZDARMA!

KDY: 25.2.2017 od 18:00!

KDE: Čajovna u Pekla, Plzeň.

Tapiokové placky (www.tapiokove-placky.cz) pekli brazilští indiáni dávno před příchodem Evropanů. Jejich základem je maniok, tropická brambora s mohutnými hlízami. Tapiokové placky jsou bezlepkové, upečou se bez tuku, vajec i mléka a mohou být naplněny sladkou či slanou náplní, k dispozici budou též vegetariánské a veganské varianty.

Mezi významné produkční oblasti manioku patří státy Paraná a Mato Grosso do Sul, kde se nachází BATAYPORÃ, brazilské městečko s českými kořeny. Bylo založené J. A. Baťou v rámci kolonizace brazilského vnitrozemí a dodnes zde žije česká krajanská komunita. Návštěvník zde nalezne jedinečnou symbiózu brazilské a české kultury, např. turistické značky malované na palmách a termitištích nebo folklórní soubor tančící moravské lidové tance.

Projekcí o Batayporã vás provede Pavel Šembera, který tam opakovaně jezdí od roku 2008 a o Brazílii též píše blog www.tudobem.cz.

Brazilští krajané z Batayporã rádi popíjejí MATÉ, zalévané horkou vodou ve variantě „chimarrão“, nebo ledovou, což nazývají „tereré“. I o tom si budeme povídat a hlavně společně pít – maté nám skvěle doplní a orámuje tento brazilský večer.

Těšíme se na vás!

Podrobnosti

Datum:
Únor 25
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
, ,
Štítky Akce:
, ,
Webová stránka:
http://www.cajovnaupekla.cz

Pořadatel

Čajovna u Pekla
Telefon:
+420605189518
Email:
cajovnaupekla@gmail.com
Webová stránka:
www.cajovnaupekla.cz

Místo konání

čajovna U Pekla
sady Pětatřicátníků 49/29
Plzeň, 301 00
+ Mapa Google
Webová stránka:
http://www.cajovnaupekla.cz/
Počkejte ...

Odebírejte ZDARMA náš zpravodaj, kde najdete:

Aktuální informace ze světa čajů, bylinek a zdravého životního stylu, informace o dění v čajovnách, o čajových festivalech a dalších zajímavých akcí spojených s čajem.