Jak na detoxikaci organismu

Mnoho z nás občas zapomíná na své tělo, jehož zdraví v návalu starostí nestíháme příliš řešit. Kolikrát se v našem žebříčku priorit objevuje na vrchních příčkách škola, práce nebo starost o blízké a my samotní se dostáváme až do spodních pozic. K tomu, abychom dokázali vše zvládat, je důležité vyvinout určité úsilí k údržbě našeho těla – pokud nebude správně fungovat, odrazí se to brzy na kvalitě našeho života, kdy bude všechno stále více náročnější.

detoxikace2

Co je to detoxikace?

Naše střeva jsou opravdu dlouhá. A nejen to – jsou zároveň hodně zohýbaná a členitá. To sice přispívá k tomu, abychom vstřebali všechny důležité živiny, na druhou stranu se tu ale spousta odpadu i hromadí a může nám dělat problémy. Kdo z vás nikdy nezažil plynatost, nadýmání nebo bolest břicha? V těle normálního člověka jsou až 3 kg tohoto odpadu. U obézních lidí se můžeme dostat až na 10 kg.

Detoxikace je dobrý způsob, jak své tělo očistit. Zvláště například teď, když je všude k dostání
zelenina, která nám může pomoci. Detoxikovat můžeme více způsoby. Můžeme vsadit na detoxikační dietu, jíst odlehčenou stravu a pít detoxikační čaje, které mají pročisťující účinek. Další možností jsou i detoxikační nápoje, u kterých musíte dodržovat pitný režim (alespoň 2 l vody za den) a pro žaludek lehce stravitelnou potravu.

detoxikace5

Kupované detoxikační čaje a nápoje?

Produktů, které slibují zázraky je spousta. Hodně z nich je navíc drahých, takže stojí za zvážení, zda si je koupíme nebo ne. Některé kupované detoxikační čaje jsou namíchané z bylinek, které urychlují pohyby střev a vám se může stát, že nebudete stíhat na WC. Například tato detoxikační kúra je ukázkovým případem, avšak funguje. Poté přichází na řadu i detoxikační nápoje.

detoxikace3

Ty obsahují vitaminy a různé životu prospěšné látky. Mezi nimi je například vláknina, LactoSpore a další. Tyto nápoje mají jednoduché používání. Záleží na značce, ale mnoho z nich má kúru, která trvá cca 7 až 14 dní (nikdy se nedoporučuje dodržovat detoxikaci déle). Při tomto procesu si každé ráno, nebo tak, jak uvádí výrobce, připravíte detoxikační nápoj. A to zcela jednoduše. Otevřete si sáček s nápojem v prášku a ten rozmícháte v přiměřeném množství vody a vypijete. Chuti se bát nemusíte. Hodně z nápojů má nějakou příchuť. Bývají také vhodné pro děti od 6 let, jen je potřeba snížit množství prášku.

Při nákupu nesmíme nikdy zapomínat sledovat, z čeho se tyto čaje a nápoje skládají. Občas se totiž jedná pouze o směs, která z vás vytáhne jedině peníze. Navíc bychom neměli kupovat chemické lektvary, které by mohly víc uškodit než pomoci. Nejlepší je shánět se po přípravcích s rostlinným, přírodním původem. I bylinky vás krásně pročistí. Někteří na to však chtějí jít i jinak.

detoxikace1

Detoxikace vlastními prostředky

Ti, kteří nechtějí utrácet za drahé přípravky na detoxikaci, mohou na vše jít s rozumem. Kolikrát už normální, ale nezdravou stravu nahradíme stravou, která bude pro naše tělo zdravější a lehce
stravitelná. Vhodná je třeba rýže nebo zelenina. Po dobu detoxikace je vhodné vynechávat pšeničnou mouku, která není to pravé ořechové, ale bohužel je nejpoužívanější. Měli bychom jíst pětkrát za den a dodržovat správný pitný režim. Je třeba také vynechat slazené limonády a nahradit je vodou. Pokud vám voda nechutná, zkuste si do ní nakrájet ovoce, které ji dochutí. Třeba jahody, pomeranče, citrony nebo kiwi. Dobrou volbou je i pití bylinkových (z kopřivy nebo ostropestřce) a pravých čajů (bílý nebo zelený).

Samozřejmostí u detoxikace je i přiměřená dávka pohybu. Na to bychom neměli zapomínat. Je dost možné, že při detoxikaci zhubnete. Ale je to jen vedlejší efekt detoxikace. Rozhodně nedetoxikujte příliš dlouho za účelem hubnutí. Na to jsou jiná pravidla. Dlouhá detoxikace by mohla zapříčinit zdravotní komplikace. Takže všeho s mírou.

detoxikace4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *