Ovocný čaj

ŠípekOvocné čaje jsou v západním světě velmi oblíbené a většina jich je dovážena z Německa. Jsou zdravé, chutné a u nás dobře dostupné. A jelikož neobsahují kofein, jsou vhodný pro děti a kojící i těhotné ženy.

Výroba ovocného čaje

Hlavní složkou ovocného čaje je šípek, který je zdrojem vitamínu C a B a dalších prospěšných látek. Dalšími ingrediencemi bývá ibišek a pomerančová kůra, které dodávají nálevu kyselost a jemnou hořkou chuť. Aroma a mírně sladkou chuť čaji dodá kousek jablka. Nakonec se přidají různé kousky ovoce, například maliny, jahody a brusinky.

pom. kůra

Kvalita ovocných čajů

Umělá (přírodně identická) aromata kvalitu těchto čajů často shazují, protože se jimi výrobce snaží nahradit skutečnou chuť ovoce. Jsou to stejné látky, které najdeme ve slazených vodách a jiných cukrovinkách. Mnoho ovocných čajů je ale kvalitních, opravdu ovocných a kromě toho, že ho vypijeme, můžeme také sníst obsažené kousky ovoce.

Ovocný čaj tak trochu jinak

Pro ty, kdo hledají trošku jiné alternativy ovocných čajů a snaží se zhubnout nějaké to kilo, bude jistě potěšující, že existují instantní ovocné čaje. Na trhu je jich opravdu mnoho, ale jen některé se hodí pro redukční dietu. Jsou vyráběny z kvalitních ovocných prášků, které se získávají z ovocné dřeně. Můžete sehnat různé příchuti, běžné jsou třeba směsi lesního ovoce, jahod, bezinek, malin a mnoha dalších druhů. Do této směsi výrobci většinou ještě přidávají vitamín C, extrakty z plodu guarany nebo třeba extrakt ze zázvoru nebo z čajovníku. Výhodou těchto instantních čajů je jejich funkce coby energetického spalovače. Navíc krásně zahřejí organismus, což oceníme zvláště v době, kdy teploty závratně klesají. Jistou nevýhodou je poměrně vysoká cena, která ovšem vychází z vysoké kvality produktu. Kvůli obsahu kofeinu se nehodí pro malé děti a kojící ženy. Tyto instantní čaje seženete ve specializovaných internetových obchodech zaměřených na zdravou výživu nebo v dietologických poradnách.

Upozornění pro čtenáře: Rozhodně tyto instantní ovocné čaje nezaměňujte s běžně dostupnými granuláty. Ty bývají uměle doslazovány a obsahují mnoho nezdravých příměsí, které se rozhodně nepodílejí na zlepšení funkce metabolismu. Tyto nekvalitní produkty jsou běžně k dostání v jakémkoliv supermarketu a jsou typické nízkou cenou a nekvalitními složkami.

 Další výhody ovocných instantních čajů:

  • snižují fyzickou i psychickou únavu
  • ochraňují buňky
  • podporují normální činnost nervové soustavy
  • podporují snižování tělesné hmotnosti
  • doplňují vitamíny a minerály
  • vhodné pro diabetiky
  • lze užívat při bezlepkové dietě
  • nepřekyselují organismus

arrow