Rezervujte si jarní sklizně čajů z Darjeelingu a Nepálu!

Období čajů z jarních sklizní zahrad v Darjeelingu a Nepálu se přiblížilo a my Vám nabízíme jedinečnou možnost ochutnat v několika měsících až 30 druhů těchto svěžích čajů! Pokud máte zájem o předplatné nebo jednorázové sady prvních letošních sběrů z čajových zahrad v Darjeelingu a Nepálu, můžete si u nás vytvořit předběžnou a nezávaznou rezervaci.

Selim Hill 2016_7

Vyberte si svoji variantu

  1. Předplatné Darjeeling – ve čtyřech měsících obdržíte postupně celkem 20 čajů jarních sklizní ze zahrad v Darjeelingu.
  2. Předplatné Nepál – ve třech měsících obdržíte postupně celkem 10 čajů jarních sklizní ze zahrad v Nepálu.
  3. předplatné Darjeeling a Nepál – ve čtyřech měsících obdržíte postupně 20 čajů z Darjeelingu a Nepálu.
  4. Předplatné Chci ochutnat vše! – každý měsíc obdržíte 5 čajů, a to až do té doby, dokud od nás neobdržíte vzorky sklizní ze všech nám dostupných zahrad.
  5. Jednorázová degustační sada Darjeeling – 5 čajů ze zahrad v Darjeelingu.
  6. Jednorázová degustační sada Nepál – 5 čajů ze zahrad v Nepálu.
  7. Jednorázová degustační sada Darjeeling a Nepál – 8 čajů ze zahrad Darjeelingu a Nepálu.

Co v sadách najdete

Od každého čaje obdržíte vzorek o váze 10 gramů. Součástí sad s čaji z Darjeelingu bude mapa čajových zahrad a v každé variantě pak najdete krátké povídání o historii pěstování čaje v Darjeelingu a Nepálu.

Kde si variantu zarezervovat

Do formuláře níže stačí uvést Vaše jméno, e-mail a do předmětu číslo varianty, o kterou máte zájem. Bonusem pro prvních 5 rezervací jest 10% sleva z ceny předplatného nebo jednorázové degustační sady  a dále 5% sleva pro dalších 5 rezervací. Ceny jednotlivých variant Vám sdělíme e-mailem hned, jak to bude možné. Upozorňujeme, že si vyhrazujeme právo na případné úpravy degustačních čajových sad a také na fakt, že sklad čajů nebude bezedný a nevyplatí se tedy příliš váhat.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět (číslo vybrané varianty)

Jak vypadají, chutnají a voní jarní sklizně?

Jarní sklizeň probíhá ve dvou termínech a záleží při tom na oblasti, ve které se čajová plantáž nachází. V nižších polohách se čajové lístky sbírají od konce února do poloviny dubna, v těch vyšších od začátku března do poloviny dubna. Celý sběr se vyznačuje vysokým podílem ochmýřených tipsů.

Goomtee 2016_4Lístky z prvních sklizní se černému čaji podobají jen velmi málo a mnohým tak mohou připomínat čaje zelené. Barvu mají zelenou přecházející do hnědé. Je to způsobeno velmi krátkou oxidací prováděnou jen několik desítek minut.

Díky velké rozmanitosti čajových druhů se při ochutnávání čajů z první sklizně setkáme jak s jemnými nálevy, tak i těmi trpčími, které oplývají větší silou. Z tak široké dárdžilinské a nepálské palety čajů si vybere zcela jistě každý. A pokud vám tyto první čaje obzvláště chutnají, bývá to předzvěstí výborné druhé sklizně.

Ve většině případů připomíná vůně sušených čajových lístků jarní louku plnou květin. Jsou plné svěžesti a čerstvosti. Jakékoliv připálené či karamelové tóny jsou nežádoucí. Nálev je barvy broskvové, žlutooranžové. Chuť je při správné přípravě stejně svěží jako jeho vůně, ne však tolik vyzrálá, jako u čajů z druhé sklizně. U silnějších druhů se může projevit natrpklost.

Při přípravě těchto čajů se můžete inspirovat našimi degustacemi, které najdete v odkazech níže. Prozatím se tam nachází několik degustací čajů z loňských sklizní, ale už brzy se tam objeví letošní čerstvé degustace.

Singel Spring Blossom 2016_10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *