2 přednášky na téma “bílý čaj”

Co takhle začít nový rok na čisto, s šálkem sněhově bílého čaje? Na přednáškách si představíme jak čtyři základní typy čínského bílého čaje, tak porovnáme jejich jednotlivé kultivary, v neposlední řadě se podíváme a na vlastní jazyk zhodnotíme, jak se povedl zpracovat bílý čaj (Silver Tips) i v jiných zemích jako je Nepál a Srí Lanka.

A protože času je málo a informací a čajů mnoho, rozdělili jsme si pro vás povídání na dvě přednášky, které volně navazují. Můžete tedy příjít na jednu z nich nebo na obě.

  • Během prvního sezení (31.1.) ochutnáme čtyři základní typy čínského bílého čaje a poté porovnáme tři různé, věhlasné a tolik diskutované čaje známé pod názvem Silver Tips. Při ochutnávání si budeme povídat jak o historii bílého čaje obecně, tak si povíme i konkrétní informace k daným čajům.
  • Při druhé návštěvě (14.2.) porovnáme tolik diskutovaný kultivar z oblasti ZhengHe a oblasti FuDing. Na závěr si rozbalíme a ochutnáme 5 čajových koláčků. Při popíjení a ochutnávání čajů si řekneme něco málo o jejich archivaci a také dáme prostor vašim postřehům a otázkám.

Vstupné na jednu detustaci 300,- Kč, na obě 500,- Kč

Pokud máte zájem a chcete navštívit tyto přednášky, navštivte pro více informací meetea.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají plugin Akismet, který filtruje SPAM. Zde se můžete dočíst, jak tento plugin nakládá s vašimi osobními údaji.