8 způsobů, jak být šťastnější

Mezi lidmi se najde spousta těch, kteří by vám řekli, že šťastní nejsou. Každý ke štěstí potřebuje něco jiného. Někomu stačí dobrý vztah, někdo chce miliony, někdo slávu. Co se týče menších věcí, které nás mohou dělat spokojenějšími – je jich spousta. My si dnes řekneme o osmi způsobech, jak být šťastnější.

S úsměvem na rtech jde všechno lépe!

Určitě nám dáte za pravdu, že na vás působí lépe lidé, kteří se usmívají. Naopak zamračení jedinci na nás působí chladným a nepřátelským dojmem. Určitě se budete cítit lépe ve chvílích, kdy budete mít úsměv od ucha k uchu. Zkusili jste se někdy usmívat na náhodné lidi na ulici? Je vysoká šance, že vám to někteří vrátí.

Pohyb a klid v duši i na těle

Pohyb, jinými slovy sport, je dobrým způsobem ke zvýšení našeho štěstí. Při sportu se nám zlepší kondička, posílí se svaly, budeme mít dobrý pocit z toho, že pro sebe a naše zdraví děláme něco přínosného. Pokud se k vám přidá i partner/ka či přátelé, tím líp. Můžete si vybrat, co vás bude bavit. Někoho chytne běh, další se vyžívá ve cvičení, no a ti další mohou být blázni do tance. Výjimkou nejsou ani neobvyklé koníčky.

Nesnažte se být dokonalost sama

Přestaňte se stresovat maličkostmi. Ve vašem domově to nemusí vypadat jako v časopise o bydlení a designu. Co se stane, když jednou nebude teplá večeře? Nebo, když jednou nebudete dělat přesčas? Nikdo není dokonalý a to je na lidech to krásné. Místo toho se zkuste věnovat těm, které máte rádi.

Myslete pozitivně

Ono se to někdy řekne hodně jednoduše, když vám na krk dýchá šéf v práci s termínem dodání zakázky, nebo se nervujete kvůli nadcházející události, která ve vás vyvolává mnoho obav. Zkuste pro změnu hledat každý den něco pozitivního. Nemusíte hledat pozitiva tam, kde nejsou, ale na nějakých maličkostech? To snad není problém. I když by to bylo jen hezké počasí.

Relaxujte

Kdy jste si naposledy udělali den nebo večer jen sami pro sebe? Ať už máte rádi relax sportem nebo odpočinkem. Sami nebo s partnerem/kou. Vždy si zkuste udělat chvilku, kdy si odpočinete, načerpáte nové síly a posílíte si svoji psychiku na další týden nebo nadcházející výzvu. Vypněte telefon, neřešte práci nebo problémy a jen tak si poseďte u knížky nebo oblíbeného filmu.

Dávejte si reálné cíle

Jistě znáte ten pocit, kdy si dáte velký cíl, ale propadáte chmurám, když se vám ho nedaří splnit. Nebylo by lepší dávat si cíle menší a poté se radovat z úspěchu? A poté si dát další? Takto krůček po krůčku vám to půjde určitě snáz, než kdybyste se měli stresovat z neúspěchu.

Dejte si do pořádku své vztahy

Pokud se vám stalo, že jste se nepohodli s někým, na kom vám záleží a trápíte se tím – zkuste se usmířit. Před problémy se nemá utíkat a konfrontace tváří v tvář problému je jistě lepší, než čekání na to, kdy to vypění. Vy se budete jen trápit – a to ke štěstí rozhodně nepřidá.

Udělejte dobrý skutek

Zkuste někomu pomoci, když to opravdu potřebuje. Nebo, když si s něčím neví rady. Určitě si užijete ten následný hřejivý pocit, který vás zasáhne poté, co uděláte něco dobrého pro někoho jiného. I kdyby to byla jen pomoc starší sousedce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *