Čajové festivaly jako na dlani

Sezóna festivalů plných čaje, čajové kultury, keramiky a všemožné zábavy začíná! Jako na dlani můžete mít všechny čajem naplněné akce díky našemu seznamu celkem 6 akcí. Profil každé této akce můžete najít na facebooku, přičemž některé mají také vlastní webové stránky. Pojďte se tedy podívat na seznam čajových akcí!

festivaly1

Jakých festivalů se mohu zúčastnit?

Náš čajový magazín zachycuje tyto čajové události:

  1. Čajokrásno – 5. až 6. 8. 2017
  2. Čajomír (First Flush, Fest, Trek a Párty) – Čajomír fest: 20. 8. 2017
  3. Čajů fest – 21. 5. 2017
  4. Dny čaje a keramiky – 10. až 11. 6. 2017
  5. Hlínobraní
  6. Svátek čaje – 1. až 2. 7. 2017

festivaly

Čajokrásno

Spolek Čajokrásno z.s. si klade za cíl poskytovat všestrannou podporu projektům zaměřeným na setkávání v multikulturním prostředí a pro podporu čajového umění a kultury v ČR. Krásný park v Mariánských lázních se každoročně promění v místo plné hudebních zážitků, relaxačních cvičení, meditací a dalších příjemných zážitků. Setkají se zde profesionálové a čajomilci, aby představili něco ze svého čajového umění.


Čajomír

Vstupte do světa milovníků čaje, kteří pomáhají Čajomírovy v jeho nelehké misi podpořit fenomén čajové kultury v Čechách. Čajomír je létací komiksový hrdina, který se objeví všude tam, kde si lidé nevědí rady s přípravou či servírováním čaje. Čaj pije zkrátka každý. Někdo pro nemoc, někdo pro radost. Čajomír ukazuje rozmanitost jedné rostliny v kulturách z celého světa. Každoročně pro vás připravuje 4 různé akce, kterých se můžete zúčastnit.

festivaly4


Čajů fest

Čajů fest je čajový festival, na kterém můžete potkat čajovny z celé ČR. Prohlédnete si čajovou keramiku i čajové obřady. Relaxovat můžete při příjemných masážích a mnohé se naučíte při účasti na nejrůznějších workshopech.


Dny čaje a keramiky

Pozvání do světa keramiky, čaje, čajového umění a tradice. Kromě ukázek přípravy čajů z různých koutů světa a jejich degustování, si zde můžete prohlédnout výstavy čajového nádobí, keramiky a porcelánu. Z programu zaujmou také hudba, vystoupení orientálních tanečnic, ukázky relaxačních a bojových umění nebo ukázky výpalu keramiky.

festivaly5


Hlínobraní

Akce si klade za cíl seznámit zájemce s hlínou, úžasným materiálem, který provází pořadatele již 18 let. Zjistíte, že není zapotřebí hrnčířského kruhu, ba ani speciální dílny a stačí jen dvě ruce, hlína a chuť něco vytvořit. Hlína je krásný a tvárný materiál a stejně jako dřevo, sklo či kov má i ona svou duši. A když jí člověk naslouchá, může poté využít celý její potenciál.


Svátek čaje

Svátek čaje je multikulturní festival, který se od roku 2009 pravidelně koná v zámeckém areálu v Cieszynie u polsko-české hranice. Během let se tento festival stal opravdovou oázou všech milovníků čaje a jeho kultury, milovníků hudby a cestování – zkrátka všech, kteří touží se rozvíjet, objevovat nové a dělit se o to s ostatními. Návštěvníci se mohou těšit na širokou paletu čajových degustací připravených čajovými mistry z Čech, Polska i Slovenska, workshopů, koncertů a cestovatelských setkání, kterými je provedou ti největší nadšenci.

festivaly2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.