Čajové festivaly jako na dlani

Sezóna festivalů plných čaje, čajové kultury, keramiky a všemožné zábavy začíná! Jako na dlani můžete mít všechny čajem naplněné akce díky našemu přehledu, kde najdete celkem 6 akcí včetně základních informací – kdy a kde se konají a stručný popis akce. Aktuální informace ke všem akcím můžete sledovat na facebooku nebo webových prezentacích.

festivaly1

Jakých festivalů se mohu zúčastnit?

Náš čajový magazín zachycuje tyto čajové události:

  1. Čajokrásno – 5. až 6. 8. 2017
  2. Čajomír (First Flush, Fest, Trek a Párty) – Čajomír fest: 20. 8. 2017
  3. Čajů fest – 21. 5. 2017
  4. Dny čaje a keramiky – 10. až 11. 6. 2017
  5. Hlínobraní
  6. Svátek čaje – 1. až 2. 7. 2017

festivaly

Čajokrásno

Spolek Čajokrásno z.s. si klade za cíl poskytovat všestrannou podporu projektům zaměřeným na setkávání v multikulturním prostředí a pro podporu čajového umění a kultury v ČR. Krásný park v Mariánských lázních se každoročně promění v místo plné hudebních zážitků, relaxačních cvičení, meditací a dalších příjemných zážitků. Setkají se zde profesionálové a čajomilci, aby představili něco ze svého čajového umění.


Čajomír

Vstupte do světa milovníků čaje, kteří pomáhají Čajomírovy v jeho nelehké misi podpořit fenomén čajové kultury v Čechách. Čajomír je létací komiksový hrdina, který se objeví všude tam, kde si lidé nevědí rady s přípravou či servírováním čaje. Čaj pije zkrátka každý. Někdo pro nemoc, někdo pro radost. Čajomír ukazuje rozmanitost jedné rostliny v kulturách z celého světa. Každoročně pro vás připravuje 4 různé akce, kterých se můžete zúčastnit.

festivaly4


Čajů fest

Čajů fest je čajový festival, na kterém můžete potkat čajovny z celé ČR. Prohlédnete si čajovou keramiku i čajové obřady. Relaxovat můžete při příjemných masážích a mnohé se naučíte při účasti na nejrůznějších workshopech.


Dny čaje a keramiky

Pozvání do světa keramiky, čaje, čajového umění a tradice. Kromě ukázek přípravy čajů z různých koutů světa a jejich degustování, si zde můžete prohlédnout výstavy čajového nádobí, keramiky a porcelánu. Z programu zaujmou také hudba, vystoupení orientálních tanečnic, ukázky relaxačních a bojových umění nebo ukázky výpalu keramiky.

festivaly5


Hlínobraní

Akce si klade za cíl seznámit zájemce s hlínou, úžasným materiálem, který provází pořadatele již 18 let. Zjistíte, že není zapotřebí hrnčířského kruhu, ba ani speciální dílny a stačí jen dvě ruce, hlína a chuť něco vytvořit. Hlína je krásný a tvárný materiál a stejně jako dřevo, sklo či kov má i ona svou duši. A když jí člověk naslouchá, může poté využít celý její potenciál.


Svátek čaje

Svátek čaje je multikulturní festival, který se od roku 2009 pravidelně koná v zámeckém areálu v Cieszynie u polsko-české hranice. Během let se tento festival stal opravdovou oázou všech milovníků čaje a jeho kultury, milovníků hudby a cestování – zkrátka všech, kteří touží se rozvíjet, objevovat nové a dělit se o to s ostatními. Návštěvníci se mohou těšit na širokou paletu čajových degustací připravených čajovými mistry z Čech, Polska i Slovenska, workshopů, koncertů a cestovatelských setkání, kterými je provedou ti největší nadšenci.

festivaly2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají plugin Akismet, který filtruje SPAM. Zde se můžete dočíst, jak tento plugin nakládá s vašimi osobními údaji.