Čajové festivaly

cajokrasno

Čajokrásno

Spolek Čajokrásno z.s. si klade za cíl poskytovat všestrannou podporu projektům zaměřeným na setkávání v multikulturním prostředí a pro podporu čajového umění a kultury v ČR.

LETOS SE JIŽ AKCE USKUTEČNILA


cajomir akce

Čajomír

Vstupte do světa milovníků čaje, kteří pomáhají Čajomírovy v jeho nelehké misi podpořit fenomén čajové kultury v Čechách. Čajomír je létací komiksový hrdina, který se objeví všude tam, kde si lidé nevědí rady s přípravou či servírováním čaje. Čaj pije zkrátka každý. Někdo pro nemoc, někdo pro radost. Čajomír ukazuje rozmanitost jedné rostliny v kulturách z celého světa. Každoročně pro vás připravuje 4 různé akce, kterých se můžete zúčastnit.

ČAJOMÍR FEST PROBĚHNE 20. 8. 2017


cajufest

Čajů fest

Čajový festival, na kterém můžete potkat čajovny z celé ČR. Uvidíte zde také čajovou keramiku a čajové obřady. Účastnit se můžete workshopů, masáží a dalšího bohatého kulturního programu.

LETOS SE JIŽ AKCE USKUTEČNILA


dnycaje

Dny čaje a keramiky

Pozvání do světa keramiky, čaje, čajového umění a tradice. Kromě ukázek přípravy čajů z různých koutů světa a jejich degustování, si zde můžete prohlédnout výstavy čajového nádobí, keramiky a porcelánu. Z programu zaujmou také hudba, vystoupení orientálních tanečnic, ukázky relaxačních a bojových umění nebo ukázky výpalu keramiky.

LETOS SE JIŽ AKCE USKUTEČNILA


svatekcaje

Svátek čaje

Svátek čaje je multikulturní festival, který se od roku 2009 pravidelně koná v zámeckém areálu v Cieszynie u polsko-české hranice. Během let se tento festival stal opravdovou oázou všech milovníků čaje a jeho kultury, milovníků hudby a cestování –  zkrátka všech, kteří touží se rozvíjet, objevovat nové a dělit se o to s ostatními. Návštěvníci se mohou těšit na širokou paletu čajových degustací připravených čajovými mistry z Čech, Polska i Slovenska, workshopů, koncertů a cestovatelských setkání, kterými je provedou ti největší nadšenci.

LETOS SE JIŽ AKCE USKUTEČNILA


festival-cajovych-nadsencu

Festival čajových nadšenců

Festival čajových nadšenců je jednodenní akce určená milovníkům čaje, nadšeným amatérům i profesionálům jakož i široké veřejnosti. Součástí akce bude bohatý kulturní program viz plakát, stánek s občerstvením s nevšedními dobrotami, výstava historického čajového nádobí v čajovně Kašmír a fotografie s informacemi o čaji na výstavní ploše studentského náměstí.

LETOS SE JIŽ AKCE USKUTEČNILA