Čajokrásno z.s.

Spolek Čajokrásno z.s. si klade za cíl poskytovat všestrannou podporu projektům zaměřeným na setkávání v multikulturním prostředí a pro podporu čajového umění a kultury v ČR. Krásný park v Mariánských lázních se každoročně na jeden den promění v místo plné hudebních zážitků, relaxačních cvičení, meditací a dalších příjemných zážitků. Setkají se zde profesionálové a čajomilci, aby představili něco ze svého čajového umění.

uvodni

3. ročník festivalu Čajokrásno

Kdy: 5. až 6. srpen 2017 od 10:00 do 20:00 hodin

Kde: Ferdinandův pramen v Mariánských lázních – MAPA

Vstupné: Sobota – 50 Kč (beseda o Čínské medicíně, loutkové divadlo, koncert bluesové hudby), neděle – 150 Kč (ochutnávky špičkových čajů s výkladem, účast na workshopech, koncerty, besedy, divadélko pro děti, výstava bonsají, tržnice s vybraným autorským zbožím a čajem)

Stránky akce: Facebook nebo web

Setkání milovníků čaje pod širým nebem, v oblasti lázeňského parku u Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních. Ochutnávky čaje, program po oba dva dny, workshopy, oblíbená tržnice.


2. ročník festivalu Čajokrásno

Kdy: 7. srpen 2016 od 09:00 do 22:00 hodin

Kde: Ferdinandův pramen v Mariánských lázních – MAPA

Stránky akce: Facebook nebo web

Dopolední program:

09:00 – setkání s pramenem a čajem u vývěru Ferdinantky – meditace
09:30 – Tai chi rozcvička s mistrem Petrem
10:30 – Jin Jóga s Romanou
11:30 – Afrodance – roztančíme park v rytmu Africké hudby s lektorkou Janou – vhodné pro všechny věkové kategorie, jako celý dopolední program i odpolední, který stále tvoříme.

Odpolední program:

12:30 – David Hakl, hráč a výrobce Didgeridou, vystoupí na našem festivalu ve 12:30, ve 14.00 bude svoji hrou doprovázet Taichi exibici Petra Pavelce z odd. Čínský drak Cheb.
13:00 – exhibiční vystoupení odd. Aikido M.L.
13:30 – Korejský čajový obřad s Čajomírem
14:15 – Tai Chi exhibice Petra Pavelce za doprovodu Ivet na sundrum
14:30 – společná bubnovačka
15:30 – The Wild Roots (grunge-blues)
16:45 – Tabasker – (klezmer, gypsy, world music)

ČAJOVÉ DEGUSTACE OD 10:00 DO 16:00 HODIN

Dále na vás čekají degustace čajů, bohatá tržnice, workshopy, masáže, poradenství v oblasti čínské medicíny a feng šuej, automatická kresba a další skvělé zážitky …

Zúčastnění čajmeni

 1. Karel Glaser – čajovna Kašmír
 2. Karel Veverka – barman Teatender ve společnosti Čajovna Leyaly Brno a účastník druhého ročníku světové čajové soutěže Tea Masters Cup
 3. Jaromír Horák – s Jaromírem se bude moci setkat v oblasti degustace čajů od 10 hodin, v 13.30 se bude konat na hlavním pódiu Korejský čajový obřad.

Informace k programu festivalu – co na festivalu uvidíte a zažijete:

 1. Vykuřovadla RYMER – najdete v části čajové tržnice.
 2. Opět přijede Čínský Drak, bude exhibice Tai chi a letos pro návštěvníky uvaří i čaj.
 3. Čaje pro vás bude připravovat i čajovna Kašmír, vítězná čajovna loňského ročníku Čajomíra. Uvaří pro vás Kashmiri Kahwa, čaj se skořicí, kardamomem a šafránem, v hrnci na plynové bombě. Dočkáte se ochutnávky špičkových japonských čajů a také se dozvíte informace o chystaném podzimním workshopu japonských čajů s profesorem Watanabe.
 4. Ochutnáte i pravé Karkáde – osvěžující ibiškový čaj, který vám bude připraven autenticky tak, jak se připravuje v Súdánu. Přiveze jej Suria.
 5. Připravit vám čaj přijedou i účastníci akce Čajomír Fisrt Flush 2016.
 6. V plánu pořadatelů je také představit na letošním festivalu samuraje.
 7. Setkáte se také s účastníky mezinárodní soutěže Tea Master Cup.
 8. Samurai Shot – k mání i na tomto festivalu, nealkoholické, energetické panáky.

Pro všechny, kteří chtějí na festivalu vařit čaj

 1. Vjezd autem bude povolen pouze do dopoledních 10 hodin na naložení a vyložení. Poté již jen výjimečně dopravní obsluze a to pouze po zpevněné ploše. Po desáté hodině je tedy nutné odstavit vozidla nad park, do oblasti kolem hřiště Viktorie M.L. a Městské nemocnice.
 2. Vaříte na stanovišti, které si budete moci sami vybrat, bude však v určité oblasti – na trávníku v parku, v blízkosti vývěru pramene (který je velice minerální a nevhodný pro přípravu čaje). Oheň není možné rozdělávat volně přímo na zemi, ale pouze vy vyvýšené nádobě, v případě rozdělávání v roštu je nutné tento podložit hliníkovou fólií.
 3. Horká voda bude v dostatečném množství k dispozici v dostatečném množství k dispozici, přineste si prosím termosky.
 4. Na čajový odpad bude nádoba v blízkosti výdeje vody.
 5. Nepočítáme s tím, že by počasí nemuselo vyjít, ale kdyby přeci jen se zkazilo, budeme se s čajováním přesouvat pod pavilón tam, kde bude stát tržnice. Stejně tak se tam přesune i pódium.
 6. Vařit se plánuje od 10 až do 16 hodin +/- hodina (po 16 hodině se bude pokračovat tancem).
 7. Platí, že čaj, který prezentujete zdarma, smíte v balené formě prodávat.
 8. Stanoviště zdarma pro vás + 2 osoby jako doprovod mají vstup na festival zdarma.

arrow