Čajomír FEST

Čajomír fest je inspirován tradičním čajovým festivalem, kde se prezentují všechny tradiční čajové školy. V roce 2009 Čajomír založil tradici setkání milovníků čajového umění na Starém purkrabství v národní kulturní památce Vyšehrad v Praze. Čajomír fest je největší čajovnou pod širým nebem v Evropě, která představuje komunitu profesionálů i laiků – čajoven, čajových mistrů, dovozců, keramiků, umělců a milců, kterým je inspirací k tvorbě a životu nápoj s názvem čaj.

cajomir_fest

Čajomír fest 2017

Kdy: 20. srpna 2017 od ranních 5 hodin do večerních 10 hodin

Kde: Staré Purkrabství v areálu Vyšehradu – MAPA

Stránky akce: Facebook a webové stránky

Program: program akce včetně seznamu festivalových čajoven je  k vidění na stránkách akce


Čajomír fest 2016 (již proběhla)

Kdy: 21. srpna 2016 od ranních 5 hodin do večerních 10 hodin

Kde: Staré Purkrabství v areálu Vyšehradu – MAPA

Stránky akce: Facebook a webové stránky

Oficiální fotoalbum festivalu Čajomír  – album

Vstupné:

  • základní vstupné opravňující ke vstupu do areálu starého purkrabství – 50,- Kč
  • s degustačním vstupem za 150,- Kč čeká na vás čeká bohatá ochutnávka
  • za 400,- Kč můžete vstoupit do Velké degustační hry

Registrace festivalových čajoven:

Každý, kdo chce připravovat po celý den na Vyšehradě čaj pro hosty festivalu se může zdarma registrovat ZDE. Během konání festivalu pak může nabízet čaj všem těm, kteří mají degustační pásku. Čajovník, který získá nejvíce Čajků se stane Králem čajmanů.

Informace k programu festivalu – co na festivalu uvidíte a zažijete:

RANNÍ PROGRAMHLAVNÍ PROGRAM

5:00 – Ranní čaj / čekání na Slunce

5:15 – Trubal Fuego / ohnivá show

6:00 – Eva Korejsová / meditace při svítání

8:00 – Alef Pražský – jóga zvířat

9:00 – Petr Fridrich – jóga smíchu

10:00 – ukázky Aikido

10:15 – Josef Šponiar

Zvuk stromů rozezní vaši duši.

11:00 – Tai Chi Praha / Tai Chi Praha

11:45 – Wild Music Walkers

Hudební skupina z Prahy hrající nejčastěji fúzi jazzu, blues, rocku, funku a jungle, ale nebojí se ani soulu a R’n’B.

12:45 – Garam Masala / taneční vystoupení

13:00 – ELlen Kubíčková a Tomáš Reindl

esradž a tabla

13:30 – Tai Chi Praha / Tai Chi Praha

14:00 – Nakagawa Sensei

Japonský čajový obřad v podání váženého hosta z Japonska.

14:20 – Garam Masala / tradiční indický tanec

14:30 – Baul Papia & Baishnav Tantra

Excentrická hudba tradiční Indie.

15:30 – Kabul solo + Troi Makovičky

Hudební experiment didgeridoo a tři hlasy z Ukrajiny.

16:15 – Křest CD – Zenový čaj + hosté

Brněnská hudební formace slaví čajem.

16:45 – Garam Masala / taneční vystoupení

17:00 – Garam Masala / taneční vystoupení

17:10 – Kung Fu / ukázka bojového umění z Číny

17:30 – Omnion

Omnion je sólový projekt hudebníka a skladatele Tomáše Reindla, ve kterém pod jednou slupkou spojuje mnoho vrstev a inspirací hudebními tradicemi východu i západu, spolu s novými hudebními přístupy a technikami.

19:00 – CCTV All Stars

UK/INT Eddy Allen (UK) Together with members of the CCTV Allstars international collective! Back again in their many forms to bring to you a message of unity through the art of music. Their tools, wood, metal and plastic, produce an impact that must be felt live to understand its gathered abstract force. With a spirit that is hard to reckon with, Eddy plays each gig as if it were his last. Following the lead of this “cats out the bag“ performance the guys have no choice but to pave the way for a nonstop dancing frenzy.

Po koncertu vyhlášení Krále čajmanů

Poděkování a ukončení festivalu

Tribo Fuego / ohnivá show

Festivalové čajovny

1. Eva Třezalka2. Čajovna Kašmír3. UniTea4. Čajokrásno z.s.5. Čajování s poutníkem6. Teaheart7. Amazonia Verde8. Komunita Dvanáct kmenů9. Dandy's Tea10. Cesta mnicha11. Dehydrát nezávislých čajovníků12. Tým Eva Třezalka13. Čajovna Hakuzan
Co bude připravovat?

Bylinný čaj z třezalky tečkované (hypericum perforatum).
Opět máte možnost osobně ochutnat rozdíl v chuti, vůni, barvě a účinku bylinkového čaje podle toho, jakou fází probíhá Luna při jejím sběru. Ochutnávka z letošní sklizně – novoluní a úplněk v červenci 2016. Sběr z luk mezi lesy v Krkonoších. Těším se na Vás, Eva Třezalka.

Eva_trezalka

Co bude připravovat?

Kashmiri Noon Chai
Malá čajovna z královského města Kadaně na severozápadě Čech. Letos vám potřetí a definitivně naposled připravíme kašmírský slaný čaj – Kashmiri Noon Chai, vítězný to čaj dvou předchozích ročníků. Opět v našem osobitém podání na staré školní lavici, tak jak to máte rádi 🙂 Těšíme se na Vás!

cajovna_kasmir

Co bude připravovat?

Puerh, pravděpodobně zelený
Filosofie UniTea.cz vznikla prolnutím dvou světů: lásky k dobrému čaji a světu moderních technologií, kde spojujeme to nejlepší z tisícileté historie čaje a překotně se rozvíjejících technologických změn.
Co bude připravovat?

Berberský čaj Čajokrásno
Čajokrásno – zapsaný spolek pro setkávání v multikulturním prostředí a pro podporu čaje a čajové kultury, pořádající první čajový festival na západ od Prahy. Mise: Vzhůru do nekonečna a ještě dál!

cajokrasno

Co bude připravovat?

Zhongguo hong – Červená růže
Čajovnička s názvem ”Čajování s poutníkem” Tento název jsem nedal jen tak, protože já jako poutník jsem se vydal na tři poutní cesty v Evropě, po kterých mě čaj provázel, a zjistil jsem,že čaj opravdu spojuje.Dál jsem absolvoval další cestu a tu čajovou přímo do Číny, kde jsem našel čaj Zhongguo hong nebo-li Červenou růži a tomu to čaji bych rád na tajuplném místě Vyšehrad dal příběh a taky dát možnost ochutnat návštěvníkům Čajomíru.

cajovani_s_poutnikem

Co bude připravovat?

Oolong (Taiwan, Nepal, China)
We provide selections of fresh oolong teas from Taiwan and Nepal – manufactured from local producers, high-grade and bio (organic) in quality. Newly open webshop teaheart.eu

teaheart

Co bude připravovat?

Wayusa
Cesmína guayusa je příbuznou yerby maté (cesmína paraguayská), kterou po tisíciletí pěstují indiánské komunity v povodí řeky Napo v ekvádorské Amazonii. Podle jejich tradice přináší jasnou, svěží a klidnou mysl a dodává energii pro celodenní práci nebo noční lov. Po jídle ji indiáni popíjejí pro dobré trávení a další příznivé účinky.

wayusa

Co bude připravovat?

Yerba Maté organic
Jsme částí mezinárodní sítě komunit, kde se Yerba Maté stalo naším hlavním komunitním čajem díky jeho nenahraditelným vlastnostem. Tím, že jej nenechávají zrát a suší jej bez kouře, šetrně při nižší teplotě se naše Maté stalo nejčerstvější maté, které je na trhu.V naší komunitě usilujeme nejen o zdravé potraviny a zdravý život, ale také i o zdravé lidské vztahy.

twelve_tribes

Co bude připravovat?

Yunnan Red Matai – spring 2016
Dovozce a prodejce čaje a čajového příslušenství, výrobce čajových sušenek a japonských sladkostí wagashi sídlící v Teplicích na Hrádku Letná. Čajový performer, který miluje co nejjednodušší přípravu čaje a dobrot čajových.

dandys_tea

Co bude připravovat?

Bai Xue Long a Shu Pu Erh Jing Long Xian Rui 2011 Ping Cha
Kmen borovic mhou něžně stínován: ptal jsem se hocha: Nevíš, kde je pán ?– Je na horách, bylin sbírá tam, kryje ho mha a kde je, nevím sám. Čia Tao

cesta_mnicha

Co bude připravovat?

Xingren Dancong
Čajwan (stálice čajomír festu) a Klub Čajovna pod společnou hlavičkou.

cajwan

Co bude připravovat?

Bylinný mátový – máta čokoládová, peprná, kadeřavá
Mátový čaj chutná horký i studený, pohladí a zklidní žaludek, potěší vůní, posiluje nervovou soustavu a při pravidelném pití mírně snižuje krevní tlak. Mátová chuť se skvěle doplňuje s čokoládou. Mátové esence jsou velmi příjemné i při koupeli. Přijďte ochutnat a přičichnout nejen k šálku s čajem.

tym_eva_trezalka

Umění japonského meče (Toyama rjú, dódžó Hakuzan), Tamešigiri enbu taikai (soutěž v sekání japonským mečem), umění vrhání čepelí – šuriken džucu, samurajové…