Čajomír TREK

Čajomír Trek je událost spojující ochutnávání a poznávání čaje s putováním v krásném prostředí Botanické zahrady hlavního města Prahy. Každý zúčastněný poutník má možnost na několika zastaveních ochutnat čaj připravený tradičními postupy z různých oblastí Číny, Japonska, Tibetu, Kašmíru, Indie, Maroka, Koreje a Amazonie. Kromě toho se dozví více o čaji jako rostlině, o jeho chutích, pěstování, zpracování a historii.

cajomir_trek

Čajomír Trek 2016

Jestli přemýšlíte, kam v neděli vyrazit na podzimní výlet s rodinou či přáteli a navíc máte rádi čaj, pak si nenechejte ujít třetí ročník Čajomír treku, který se koná v neděli 9. října 2016 v prostorech Botanické zahrady Praha v Tróji mezi 10 a 18 hodinou.

Každý z hostů Čajomír treku se stane součástí velké poznávací degustační výpravy do světa čaje. Na začátku cesty dostanete hrací mapu, která vás povede po jednotlivých degustačních pointech. Na stanovištích vás budou čekat ochutnávky čajů, připravovaných tradičními postupy národy z celého světa jako například Čína, Japonsko, Mongolsko, Tibet, Rusko, Maroko, Egypt, Brazílie atd. Při plnění úkolů se dozvíte více o čaji jako rostlině, o jeho pěstování a historii.

Předprodej degustačních pásek za 130 Kč na VSTUPENKOVĚ.

Svoji osobní misku pro celou degustaci si můžete pořídit přímo na místě od šikovných českých keramiků.

Seznam zveřejněných pointů

1. Point2. Point3. Point5. Point6. Point7. Point11. Point12. Point15. Point
Čajovna Dharmasala

První zastavení je ve znamení tibetského čaje a kultury. Ochutnáte typický slaný čaj s mlékem, jak ho mají rádi v Tibetu. Více o hostiteli zde!

dharmasala

TeeGschwendner

Na druhém stanovišti se představí se svým sortimentem velká německá značka sypaných čajů TeeGschwendner. Zastoupení pro ČR má na starosti stále usměvavá paní Puzrlová /na fotce vpravo/. Osobně vás provede výběrovou řadou nepálských čajů a dalších specialit, které vybrala z širokého portfolia. Více o hostiteli zde!

teegschwender

Dobrá čajovna

Tradiční čajové kolo, tradiční Dobré čajovny. Degustačně budeme podávat Yuan Shen – Medový wulong z Taiwanu oxidovaný asi na 60% a jemně pečený do výrazné medovo-karamelové vůně a chuti. Ideální skvost pro podzimní čajové pikniky a sychravé večery. Více o hostiteli zde!

dobracajovna_point

Klasek Tea

U páté zastávky zavoní Masala koření od Klasek Tea. Nebudou chybět další dobroty dovážené z tradičních čajových destinací, osobně vybírané, s láskou balené. Více o hostiteli zde!

klasek_point

Muzeum medoviny

Medovina je s nabídkou českých čajoven úzce spojena. Vyznat se v dobré medovině vás naučí v Muzeu medoviny. Více o hostiteli zde!

medovina_point

Čajovna Kašmír

Nejlepší čaj z Kašmíru vám na sedmé zastávce nabídne čajovna Kašmír, trojnásobný vítěz Krále čajmanů na Čajomír festu. Nenechejte si ujít, naposledy ochutnáte vítěznou recepturu tohoto lahodného nápoje. Speciální směs bude připravena i k prodeji. Více o hostiteli zde!

cajovna_kasmir

Tomáš Rajnoch

Na jedenácté zastávce Čajomír treku 2016 vás pohostí svým vytříbeným stylem Tomáš Rajnoch a jeho projekt Meetea. Přidejte se k jeho čajovému cestování a pravidelně ochutnávejte výjimečné čaje z celého světa. Více o hostiteli zde!

meetea

Jan Jánský

Jan Jánský je autorem porcelánu a kameniny, kterou vypaluje v pecích otápěných dřevem v Dolních Kounicích na jižní Moravě. Jeho tvorba se zaměřuje na užitkové věci s důrazem na originální pojednání povrchu. Více o hostiteli zde!

jan_jansky_point

Mlesna Tea

Poznejte pravou chuť Srí Lanky! Na stánku Mlesna Tea ochutnáte exkluzivní čaj z první čajové plantáže, která byla na Cejlonu založena v roce 1867 pod názvem Loolecondera a také se dozvíte, jak chutná zelený čaj Soursop. Více o hostiteli zde!

mlesna_point