Festival čajových nadšenců

Festival čajových nadšenců je jednodenní akce určená milovníkům čaje, nadšeným amatérům i profesionálům jakož i široké veřejnosti. Inspirací jsou zde čajové festivaly v zemích jako je Korea nebo Taiwan, kde se popíjení čaje pod širým nebem těší velké oblibě. Je to právě pocit sounáležitosti , klidu a sdílení, který nám čaj poskytuje, můžeme-li se o něj rozdělit. Čaj nám dává klid a pomáhá odpočinout si od rámusu tohoto světa. Přijďte i Vy, na chvíli se zastavit a pít s potěšením dobře zalitý čaj.

Kadan

 

1. ročník festivalu Čajových nadšenců

U příležitosti desátého výročí založení čajovny Kašmír si Vás, za plné podpory města Kadaně, dovolujeme pozvat na první ročník festivalu čajových nadšenců…

Kdy: 22. srpna 2017, od 10:00 do 18:00 hodin

Kde: Studentské náměstí v Kadani – MAPA

Stránky akce: Facebook

Součástí akce bude bohatý kulturní program viz plakát, stánek s občerstvením s nevšedními dobrotami, výstava historického čajového nádobí v čajovně Kašmír a fotografie s informacemi o čaji na výstavní ploše studentského náměstí. V rámci festivalu proběhne i soutěž čajových amatérů – nadšenců, ti budou tvořit hlavní gro festivalu. Účastník si přinese své čajové nádobí, čajové moře či tác a termosky a bude v poklidu připravovat čaj pro sebe a hosty.

K dispozici bude horká voda ve varnicích. Čaj dostane v čajovně Kašmír nebo si po dohodě s organizátory může vzít i čaj vlastní (jde o to udržet jistý standard kvality). Zastoupeny by tak měli být tradiční čajové země a kultury. Profesionálové mohou čaj nabízet, prezentovat, připravovat i prodávat, nemohou se však zúčastnit soutěže. Návštěvníci festivalu mohou libovolně ochutnávat a popíjet čaj a to zcela zdarma. Mohou také hlasovat pro jednoho z účastníků, dle toho jaký čaj jim chutnal nejvíce. Výhrou bude samozřejmě kvalitní čaj.

​Cílem je ukázat že příprava čaje není nic složitého ani mystického či něco nutně spojené s esoterikou. Příprava čaje by měla být co nejjednodušší a zároveň by měla mít jistou estetickou úroveň. Jde o to povzbudit lidi, aby se dověděli, jak dobré a příjemné je pití kvalitního čaje.

festival_nadsencu


arrow