Čajové příslušenství


Čajový tester

Čajový tester je takřka nezbytný základ pro každého čajomilce, ať už pokročilého či začínajícího nebo doknce profesionála.

cichatko

Čichátko

Sada na čichání, neboli čichátko, je nezbytná souprava pro každého milovníka čaje. Pomocí této sady a správného postupu použití poznáte čaj dokonale nejen chutí ale i vůní. Nejčastěji se toto čajové náčiní používá při obřadu Kung Fu Cha nebo při degustacích.

konvicky

Čajové konvičky

Základ pro přípravu i popíjení čaje představuje čajová konvice, jejíž kvalita a vhodnost spočívá především v materiálu, z kterého je tvořena, a má tak vliv na výsledný nápoj. Rozhodující je, ale také tvar a velikost čajové konvice. Je vhodné volit přednostně konvice oblých linií, protože jsou uzpůsobeny tak, aby umožnily rovnoměrné prostoupení čajových silic a tepla uvnitř nádoby.

cajove-more

Čajové moře

Čaj se v čajovně servíruje nejen na běžných podnosech, ale také na čajovém moři. Čajovníci vám jej přinesou zejména tehdy, pokud si chcete čaj připravovat sami. Jedná se o podnos se zásobníkem na vodu. Nezbytným prvkem je tato pomůcka také pro vykonání čajových obřadů. Poslouží však dobře i jako estetický prvek, který vyvolá tu správnou čajovou atmosféru.

sosky

Čajové sošky

Na čajovém moři každého opravdového čajomilce by neměla chybět čajová soška. Čajová soška neslouží jen jako dekorativní prvek, její význam je daleko větší a silnější, než se může na první pohled zdát. Typů sošek existuje mnoho a každá má nějakou symboliku, o které se můžete dozvědět uvnitř odkazu.

gaiwan

Gaiwan

Gaiwan neboli zhong je tradiční čínské nádobí pro přípravu čaje. Nejlépe se v něm připravují velkolisté čaje, které se dobře slévají a není nutné používat sítko, abychom zabránili pronikání lístků do hotového nálevu.

cajove_nacini

Na pchu-er

Pomůcky, které vám usnadní přípravu lisovaného pu-erhu. Jedná se o nůž nebo šídlo na porcování pchu-eru a tácek, na kterém výlisek naporcujete. A pokud plánujete svůj pchu-er vystavit, je k tomuto účelu ideální stojánek na pchu-er.

cha-he

Prezentační misky

Při přípravě čaje vám miska poslouží jak na začátku přípravy, tak po pití čaje. Před nasypáním čajových lístků do konvičky nasypte lístky do misky, kde si je můžete důkladně prohlédnout.