čajovny Frýdlant nad Ostravicí

Čajovny ve Frýdlantu nad Ostravicí


Frydlant nad Ostravici„Frýdlant nad Ostravicí, Náměstí 01“ od Daniel Baránek, Licence: CC BY-SA 3.0, edit: insert symbol
Po horské turistice je příhodným místem k odpočinku čajovna Pod horama, kde už ani nemusíte namáhat nohy, abyste poznali kousek z japonské, čínské a marocké kultury. Tato čajovna ve Frýdlantu nad Ostravicí nabízí vše na jednom místě.
Pod horama

Co ještě můžete ve Frýdlantu nad Ostravicí navštívit:

Frýdlant nad Ostravicí je ideálním startovním místem pro pěší výlety a horskou turistiku – pro mnoho lidí se stalo vstupní branou do Moravskoslezských Beskyd. Častým turistickým cílem bývá Lysá Hora, Ondřejník nebo Smrk. Krásné a uklidňující se pro mnohé stanou i procházky podél řeky Ostravice, kudy vede naučná stezka Kamenec. Zřejmě nejvýznamnější památkou Frýdlantu nad Ostravicí je kostel sv. Bartoloměje, který byl původně dřevěný a až poté byl přestavěn na barokně kamenný. Patří k němu také věž s hodinami. Cenný je také klášter boromejského řádu založen jako výchovný ústav pro dcery arcibiskupských úředníků. Dnes však slouží jako domov pro seniory. Na frýdlantském náměstí si můžete prohlédnout vzácnou barokní plastiku, sochu Panny Marie Karmelitské, zhotovené jako dík za to, že do města nevstoupila morová epidemie. Při výletech po okolí se můžete zastavit a občerstvit v ZOO Lašský dvůr, kde na vás čeká několik milých zvířátek. A jestliže byste rádi si prohlédli město i okolní krajinu z výšky, navštivte Aeroklub Frýdlant.


arrow