čajovny Uherské Hradiště

Čajovny v Uherském Hradišti


Uherske Hradiste„Uherské Hradiště (Korom) – Mariánské náměstí“ od János Korom Dr. – Flickr, Licence: CC BY-SA 2.0, edit: insert symbol
V Uherském Hradiště je jistě mnoho krásných míst. Patří k nim i čajovna Pod Kaštany, kde se můžete usadit v krásné zahradě, kde se budete cítit na míle vzdálení rušné civilizaci.
Pod kaštany

Co ještě můžete v Uherském Hradišti navštívit:

Pokud byste navštívili Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti v roce 1997, proplouvali byste jím na lodičce, neboť bylo celé zatopené povodňovou vodou. Dnes si ho samozřejmě přejdete suchou nohou a vidět zde můžete barokní kostel sv. Františka Xaverského. Při pátrání po historii města se určitě zastavte v Galerii Slováckého muzea a jezuitské koleji, která je sídlem Slováckého centra kultury a tradic. Díky zde vystavěné expozici nahlédnete do dějin Uherského Hradiště, zajímavostí je interaktivní model města. Turistickým cílem je rozhledna Rovnina nad Uherským Hradištěm. Jako na dlani z ní uvidíte nejdříve vinohrady, dále pak Bílé Karpaty, Chřiby nebo hrad Buchlov. Milovníci vína si zcela jistě nenechají ujít výlet do vinařských uliček v Mařaticích. A děti budou unešené z jednoho evropského unikátu – Kovozoo se zvířaty ze starého železného šrotu.


arrow