Českem za Čajem – Česká Lípa

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

Město Česká Lípa, zdroj: http://www.liberecky-kraj.cz/dr-cs/1617-ceska-lipa.html

Po zastávce v Pardubickém kraji nás čeká dvoudílná návštěva Libereckého kraje. Nejdříve zavítáme do města Česká Lípa, kde na nás kromě několika zajímavostí čeká také to pravé harmonické prostředí pro váš odpočinek – čajovna Tao.

Město Česká Lípa

Mnoho cestovatelů má Českou Lípu spojenou s vodním hradem Lipý. Bohatou historii hradu, který sloužil například jako divadlo nebo zvonařská dílna mapuje expozice ve východním křídle. Pro opravdu realistickou procházku středověkou Českou Lípou zavítejte do archeologického muzea Šatlava, kde vás provedou i skrze vězení. Českolipsko je i cyklisty vyhledávanou lokalitou, ale nejen na kole se můžete vydat na zámek do Zákup či ke skalnímu hradu Sloup, kde je pro všechny milovníky adrenalinu k dispozici lanová dráha. Odpočinek pak najdete například v solné Jeskyni u Marušky.

Hrad Lipý, zdroj: http://www.ceskolipsko.info/dr-cs/1238-vodni-hrad-lipy.html

Čajovna Tao

Čajovna vás pohostí jak výborným čajem, tak také něčím dobrým na zahnání hladu. Vychutnat si vše můžete jak ve vnitřních prostorách čajovny, tak také ve venkovní čajové zahrádce. Čas od času se zde uskutečňují také kulturní akce, které vás mohou nevšedně obohatit. A pokud jste skuteční čajomilci, můžete si zde nakoupit rozličné čaje, čajové nádobí a orientální zboží.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Čajovna Tao, zdroj: webové stránky čajovny

Čajovna Tao, zahrada, zdroj: webové stránky čajovny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *