Českem za čajem – Český Těšín

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

Radnice v Českém Těšíně, zdroj: http://www.tesin.cz/mesto-cesky-tesin/o-meste/o-meste/

V Českém Těšíně se můžete těšit nejen z krásné radnice, ale také z čajovny, která na oplátku potěší vaše chuťové pohárky. Její dominantou je nádherná venkovní zahrada, kde vás starosti všedního dne opustí a vy se tak můžete plně soustředit na chutě a vůně čaje, dobré jídlo nebo si užívat bublání vodní dýmky.

Město Český Těšín

Město Český Těšín se nachází u hranic s Polskem při levém břehu řeky Olše. Návštěvníci zde mohou vidět krásné historické objekty i památky připomínající početnou židovskou populaci. Při procházkách městem se určitě vydejte i na náměstí, jehož klenotem je neorenesanční radnice, která  zaujme obloučkovým štítem s hodinami a také moderní fontánou. Mnohé zaujme také funkcionalistická budova gymnázia, navržená arch. Jaroslavem Fragnerem, dále bývalá synagoga s netradiční fasádou ve stylu eklekticko-maurském nebo například kostel Božského Srdce Páně, ve kterém se prolíná pseudogotický styl s románskými prvky. Za výstavami a poznáním nezapomeňte zajít také do těšínského muzea. Kulturní památkou města je také jeho železniční stanice, která byla zrekonstruována na základě dobových fotografií a perfektně tak zapadá do stylu města. Za klidem se určitě vydejte do Komenského sadů, kde se nachází také bludné kameny.

Budova vlakového nádraží, zdroj: http://www.tesin.cz/kulturni-pamatka/vypravni-budova-zeleznicni-stanice/

Dobrá čajovna Český Těšín

Aneb slovy dobročajovnických čajmenů: “Vítáme Vás v Dobré čajovně, obchodu čajem velejemným. Marka tato registrovaná již tradičně znamená garanci nejvyšší kvality čajů zde podávaných, rovněž tak volně prodávaných i v rozličných originelních škatulkách adjustovaných. Kvalita tato jest dána dvěma jednoduchými, tím zásadnějšími však regulemi: 1) čerstvost čajů jest ručena Spolkem milců čaje, directním to přívozem z čajových zahrad celého světa, 2) příprava, podávání i prodej čajů jest v Dobré čajovně v rukách vysoce odborných tovaryšů, v čajových vědách široce orientovaných a rozličných postupů, grifů, kejklů a tajemství znalých.”

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *