Českem za čajem – Děčín

Fotografie poøízená z Pastýøské stìny za podzimního poèasí.

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou.

Minule jsme představili město Kadaň spolu s čajovnou Kašmír a přidali jsme také upoutávku na nadcházející čajový festival. V ústeckém kraji ještě zůstaneme a přesuneme se do města Děčín. Zde na vás kromě několika památek a zajímavostí čeká také Čajový klub Ve Vlnách.

Město Děčín

Při cestách Děčínem vás zcela jistě na první pohled upoutá děčínský zámek, který je vybudovaný na skále s výhledem na soutok řek Labe a Ploučnice. Součástí zámku je v barokním stylu zbudovaná konírna a za prohlídku stojí i půvabná Růžová zahrada. Během celého roku se zde konají koncerty, výstavy, ochutnávky vín, festivaly, trhy a jiné kulturní akce. Při procházce Děčínem si můžete zajít až k pomníku Miroslava Tyrše, spoluzakladatele Sokola a organizátora tělovýchovného hnutí. Příznivci zoologických zahrad jistě navštíví Pastýřskou stěnu, kde je také výletní restaurace s krásným výhledem na řeku Labe. Kousek od města pak můžete vyhlížet po krajině z rozhledny na děčínském Sněžníku.

Čajový klub Ve Vlnách

Čajový klub provozuje svou činnost od roku 1999. Po dobu své existence klub sází především na nabídku čerstvých čajů servírovaných a podávaných dle tradičních postupů. Čajmeni se zde snažili spojit tradiční popíjení čaje s každodenním životem kolem nás. A jelikož nejen čajem živ je člověk, nabízí čajovna i nápoje úpravou příbuzné čaji. V prostorách čajovny se také konají kulturní akce, výstavy nebo přednášky. V letních měsících bývá velmi vytížený ping pong a celoročně zde lze hrát stolní fotbal.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

decin1

decin2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *