Českem za čajem – Kadaň

Kadan

Foto: www.kudyznudy.cz

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou.

Po Brně zavítáme do Ústeckého kraje, kde navštívíme město Kadaň a čajovnu Kašmír. Již brzy se zde také uskuteční první ročník čajového festivalu, o kterém se více informací dočtete níže v článku.

Město Kadaň

Když se při vašem plánování rozhodnete pro návštěvu města Kadaň, můžete si připsat několik našich návrhů, kam se v Kadani vydat. Stačí se pouze procházet po městě a jistě vás zaujme mnoho památek a zajímavostí. Projít se můžete například nejužší uličkou nazvanou Katova ulička a dál můžete směřovat vaše kroky k opevnění a projít si ho po celé délce, uvidíte také Mikulskou bránu. Velkou cenností města je Františkánský klášter Čtrnácti svatých pomocníků. Zde si můžete projít několik prohlídkových okruhů, například okruh Mineralogie vás seznámí s hornickou historií regionu, ukáže vám zkameněliny i další nerostné bohatství v okolí Kadaně. Zajímavá je také prohlídka, která vám přiblíží život v klášteře – prohlédnete si zajímavé dobové artefakty, dochované dokumenty i mnišské cely. V horkém letním počasí se můžete zchladit v Nechranické přehradě, kde se zároveň můžete naučit windsurfing. K navštívení láká také ekologická farma, která mimo jiné nabízí návštěvníkům projížďky na koních.

Čajovna Kašmír

A když už budete plní zážitků a město a jeho památky budete mít prochozené, můžete zakončit den návštěvou čajovny Kašmír. Vchod do prostor čajovny najdete asi 100 metrů od náměstí v ulici Jiráskova. Náměstí opustíte ulicí kpt. Jaroše (vedle radnice), projdete Mikulskou bránou a kousek za ní se vydáte doleva a po pár krocích jste u čajovny.

Kasmir4

K pití zde můžete vybírat z široké palety čajů z mnoha čaj produkujících zemí. Najdete i zde něco na zahání hladu a nebo si můžete dopřát vodní dýmku.

V prostoru čajovny jsou pohodlná křesla a také dvě pódia, kde se sedí na polštářcích. Jedno z nich je v japonském stylu i s místem na vaření vody, které je zapuštěné do pódia. Na stěnách jsou jak svitky s čajovou tematikou a zajímavé fotografie.

Kasmir8

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Festival čajových nadšenců

Festival čajových nadšenců je jednodenní akce určená milovníkům čaje, nadšeným amatérům i profesionálům jakož i široké veřejnosti. Inspirací jsou zde čajové festivaly v zemích jako je Korea nebo Taiwan, kde se popíjení čaje pod širým nebem těší velké oblibě. Je to právě pocit sounáležitosti , klidu a sdílení, který nám čaj poskytuje, můžeme-li se o něj rozdělit. Čaj nám dává klid a pomáhá odpočinout si od rámusu tohoto světa. Přijďte i Vy, na chvíli se zastavit a pít s potěšením dobře zalitý čaj.

festival_nadsencu

Součástí akce bude bohatý kulturní program (viz plakát), stánek s občerstvením s nevšedními dobrotami, výstava historického čajového nádobí v čajovně Kašmír a fotografie s informacemi o čaji na výstavní ploše studentského náměstí. V rámci festivalu proběhne i soutěž čajových amatérů – nadšenců, ti budou tvořit hlavní gro festivalu. Účastník si přinese své čajové nádobí, čajové moře či tác a termosky a bude v poklidu připravovat čaj pro sebe a hosty.

Více informací o festivalu najdete zde!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *