Českem za čajem – Liberec

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

Město Liberec, zdroj: www.visitliberec.eu

Druhým a posledním zastavením po cestě v Libereckém kraji bude město Liberec. Zde můžete po dobrodružných zážitcích, které Liberec nabízí, spočinout v některém z libereckých čajoven u šálku lahodného čaje. Můžete si vybrat k navštívení jednu ze tří čajoven.

Město Liberec

Známým symbolem města na severu Čech je originální horský hotel s televizním vysílačem Ještěd. Na vrchol se můžete vydat pěšky nebo se nechat vyvézt kabinovou lanovkou. A výlet do výšky 1012 metrů bude stát za to – celá stavba se pyšní mezinárodní architektonickou (Perretovou) cenou a kromě restaurace či kavárny zde na každého čeká opravdu krásný výhled do všech světových stran. Liberec ale nabízí zdejším i návštěvníkům mnohem více. Pouze v liberecké zoologické zahradě můžete navštívit bílé tygry. Spoustu další zábavy vám pak přinese návštěva zábavního a společenského centra Babylon. Po svém tu budete odpočívat i několik dní a stále se vám nebude chtít odejít. Je tu k dispozici aquapark, kde se budete cítit jak v dávných antických lázních, zrcadlové bludiště, lunapark, science centrum iQpark a samozřejmě také nákupní centrum a mnoho míst s občerstvením.

Ještěd, zdroj: www.visitliberec.eu

Čajovna U Kamenný želvy

U Kamenný želvy můžete posedět při některém z lahodných čajů, které se přes léto můžete dát i ve vychlazené variantě. Dopřát si můžete také relaxaci u vodní dýmky. Kromě toho si zde můžete koupit obraz na hedvábí a paličkované krajky.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Čajovna U Kamenný želvy, zdroj: webové stránky čajovny

Čajovna U Kamenný želvy, zdroj: webové stránky čajovny

Bílá kavárna a čajovna EMTEA

V příjemném a moderním prostředí kavárny a čajovny na Vás čeká proškolená a obětavá obsluha, která Vám poradí při výběru z více než 60 druhů sypaného čaje prémiové značky TeeGschwendner. Můžete si vychutnat také  portorickou kávu Rico a Yaucono. K občerstvení se nabízí jak sladká pokušení od místních dodavatelů tak čerstvě připravené sendviče a bagety. K čaji si můžete vybrat i zdravé mlsání – müsli od MIXIT.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Čajovna a kavárna EMTEA, zdroj: facebook čajovny

Dobrá čajovna “Mezi Libereckými vršky”

Liberecká Dobrá čajovna Vám zprostředkuje blízká setkání s Dálným východem! Nabízí čaje z celého světa, orientální pokrmy, vodní dýmky, výstavy, přednášky, pravidelná setkání nad šálkem čaje.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Dobrá čajovna “Mezi Libereckými vršky”, zdroj: facebook čajovny

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *