Českem za čajem – Olomouc

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

Město Olomouc, zdroj: http://www.czechtour.net/cz

Naší druhou a poslední zastávkou v Olomouckém kraji bude město Olomouc, univerzitní město, metropole Hané a historická metropole Moravy. Zde si můžete pochutnat na čajích ze všech koutů světa v celkem 5 čajovnách.

Město Olomouc

V Olomouci najdete pestrou sbírku historických památek, mezi nimiž dominuje barokní sloup Nejsvětější trojice (viz první foto), který je zapsaný na seznamu UNESCO. Z období baroka pochází také šest barokních kašen a při další touze po historii zavítejte do Muzea moderního umění či muzea Arcidiecéze. Nejenom věřící nadchne zdejší Arcibiskupský palác. Kromě historie nabízí Olomouc i širokou paletu zábavy a sportovních aktivit. Projít si můžete naučnou stezku po vojenských pevnostech a navštívit zoologickou zahradu, aquapark nebo botanickou zahradu.

Botanická zahrada v Olomouci, zdroj http://www.olomoucregioncard.cz

Čajovna Wabi

Čajovna s atmosférou Dálného východu. Kromě čaje u nás najdete také nabídku společenských her, můžete si číst zajímavou literaturu (včetně japonských komiksů Manga). Každý všední den si zde každý může dopřát čerstvé sushi (od 18:00 do 21:00).

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Čajovna Wabi, zdroj: facebook čajovny

Té & Café Kratochvíle

Kratochvíle je jedna z prvních čajoven v Olomouci. Unikátní prostor, kde naleznete pestrou nabídku čajů, káv, ledových nápojů, vín, stolních her k zapůjčení (Carcassonne, Bang, Go…) a tabáků do vodních dýmek (Al Fakher, Nakhla, Shiazo minerální kamínky).

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Čajovna Kratochvíle, zdroj: facebook čajovny

Dobrá čajovna Olomouc

Čaj ke koupi s čerstvostí ručenou. Keramiku ke koupi jedinečnou, vodní dýmky též. Příjemné posezení klimatizované. Letní terásku v soukromém poklidu schovanou. Kvalitní kouření dýmkové, avšak též prostory nekuřácké. Pochutiny veganské, z rozličných světů dovážené. Pro potřeby různorodé, wi-fi připojení neplacené.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Dobrá čajovna Olomouc, zdroj: facebook čajovny

Čajovna Assamica

Assamica nabízí široký a reprezentativní výběr kvalitních čajů z Číny, Tchajwanu, Japonska, Indie, Srí Lanky, Nepálu, Bangladéše, Gruzie, Turecka i z Keni. Zaměřuje se na čisté čaje vhodné pro znalce a pro milovníky svébytných chutí. Pro ty, kteří se k čistému čaji zatím nepropili, jsou k dispozici různé čajové speciality. Čajovna si pro Vás připravila i několik lehkých orientálních jídel. Vodní dýmka, pravý marocký mátový čaj, ale také intimní členitý prostor, pohodlí pohovek a polštářů, jemné světlo lamp, půvab doplňků, které jsou přivezeny z Maroka. To jsou kouzla, pomocí kterých se můžete na několik hodin přenést do pohádkového světa Tisíce a jedné noci.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Čajovna Assamica, zdroj: facebook čajovny

Čajovna Sofie

Čajovna pro Vás připravila útulné prostředí, plné měkoučkých polštářů a tajemných zákoutí. Nádherné zdobené látky pocházejí až z dalekého Egypta, stejně tak i další dekorace. Vybrat si můžete z pestré nabídky čajů ze všech koutů světa, zakousnout něco sladkého nebo vydatnějšího. Vychutnáte si i kvalitní vodní dýmky a k dispozici je Vám milá obsluha, která se vynasnaží vše připravit k Vaší spokojenosti, stačí jen zazvonit na zvoneček.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *