Českem za čajem – Opava

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

Město Opava, zdroj: cs.wikipedia.org/wiki/Opava

Z Opavy, z Opavy, rychlík jede do Prahy. Ne, dnes zůstaneme v Opavě, kterou rozhodně kvůli návštěvě čajovny opouštět nemusíte. Navštívit zde můžete nově otevřenou čajovnu Harmonie, kde můžete na chvíli zapomenout na okolní svět a být jen vy a šálek dobrého čaje.

Město Opava

Město ležící na Opavské pahorkatině a po březích řeky Opavy zaujme historickými památkami, kulturním vyžitím i poutavou okolní přírodou. Zdejší památky vystihují několik slohových období. Navštívit zde například můžete mnoho gotických kostelů (Nejsvětější trojice, sv. Petra a Pavla či dominikánský kostel sv. Václava). Z renesančních památek si prohlédněte třeba věž Hlásku zvanou též Hodinářská věž, stojí na Horním náměstí. Zajděte také k domu U Bílého koníčka, který představuje měšťanské stavitelství. Baroko v Opavě představují například Sobkův a Blücherův palác a také Mariánský morový sloup postavený před kostelem sv. Vojtěcha. Procházku městem si můžete zpestřit prohlédnutím sluneční soustavy – začít můžete na Horním náměstí u modelu Slunce a skončit o 9 kilometrů dál u planety Pluto. V Opavě se také každoročně koná multikulturní festival Bezručova Opava, kde se setkáte s hudbou, literaturou, filmem i divadlem. Za přírodou pak určitě vyjeďte do Arboreta Nový Dvůr. Velmi krásná je také naučná stezka Hvozdnice.

Opavské “Slunce”, zdroj: 2008.obrazovy-atlas.cz/mesto/?id=97

Čajovna Harmonie

Čajovna v blízkosti centra Opavy. Nachází se v krásném, památkově chráněném domě, který byl postaven před necelými dvěma sty lety. Můžete si zde odpočinout po náročném dni, relaxovat v klidném prostředí a vychutnat si skvělé čaje, kus-kus, tousty, čokoládové fondue a další dobrůtky či vodní dýmky (v samostatné dýmkárně), ale také vína z jižní Moravy. V letních vedrech je u nás příjemný chládek a nová čajová zahrádka ve stínu za domem. Chlazené domácí limonády, osvěžující studené čaje!

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Prostory čajovny Harmonie, zdroj: webové stránky čajovny

Dýmkový část čajovny, zdroj: webové stránky čajovny

Venkovní zahrádka, zdroj: webové stránky čajovny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *