Českem za čajem – Pardubice

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

Město Pardubice, zdroj: http://work.xhtml-css.cz/pardubice/cz/mesto-pardubice.html

Cestování po Pardubickém kraji bude dnes první a poslední, neboť pouze v Pardubicích můžete navštívit čajovnu. Vybírat zde můžete z celkem tří čajoven.

Město Pardubice

Pardubice, dostihové město, které vám zachutná! Pardubický perník si zde skutečně vychutnáte, a jestliže se o něm chcete i něco dozvědět, vyjeďte kousek za Pardubice a navštivte Muzeum perníku v Rábech. Ještě než vyjedete z Pardubic za chutným perníkem, zastavte se na Velké Pardubické, slavném a v Evropě nejnáročnějším dostihu spojovaném s žokejem a trenérem Josefem Váňou. Můžete zde zavzpomínat na jeho vítězství, kterých zde bylo celkem osm a projít si přitom i s průvodcem celý dostihový okruh. Uvidíte také nebezpečný Taxisův příkop. Během celého roku můžete navštěvovat zdejší aquacentrum. Ve městě si určitě prohlédněte renesanční zámek Pardubice s nejstaršími dochovanými nástěnnými malbami v Čechách. Součástí prohlídkového okruhu je i krásná kaple Tří králů. V zámku se nachází také Východočeská galerie s mnoha zajímavými expozicemi. Na výlet se z Pardubic můžete vydat na Kunětickou horu a navštívit hrad, kde se natáčel televizní seriál Arabela.

Pardubický perník, zdroj: www.pardubickypernik.cz

Čajový klub Paleta

Současný Čajový klub Paleta vznikl v únoru 2007 díky snaze několika lidí zachovat toto krásné místo jako prostory, kde se mohou scházet lidé v příjemném nekuřáckém prostředí, ve srubu s krbem a velkou zahradou (v areálu Palety).

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Čajový klub Paleta, zdroj: facebook čajovny

Čajový klub Paleta, zdroj: facebook čajovny

Dobrá čajovna Pardubice

Do dobré čajovny můžete zavítat ať už s chutí na čaj, dýmku nebo na něco orientálního k jídlu.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Dobrá čajovna Pardubice, zdroj: facebook čajovny

Čajovna Chelsea

Čajovna v centru Pardubic s výhledem do Bubeníkových sadů nabízí vynikající čaj, něco dobrého na zub, nebo omamnou vodní dýmku. Nakoupit zásoby můžete v bohatě zásobeném čajovém obchodě, na pultě najdete též veškerý čajový sortiment obchodovaný na váhu, vybavení pro kuřáky vodních dýmek, rozličné čajové nádobí a jiné propriety.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Čajovna Chelsea, zdroj: facebook čajovny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *