Českem za čajem – Přerov

Česká Republika patří bezpochyby k zemím protkaným čajovnami, které najdeme v mnoha našich městech. Není proto od věci si při výletech po krásách té naší země zpříjemnit den návštěvou čajovny. Náš magazín vám v tom všem pomůže sérií cestovatelských článků, ve kterých vždy představíme město i čajovny v něm otevřené a připravené pohostit vás dobrým čajem, jídlem a třeba také vodní dýmkou. 

Město Přerov, zdroj: http://www.prerov.eu/en/

Tentokrát se s naším cestovatelským a zároveň čajovým seriálem přesuneme na Moravu, kde si projdeme 2 města Olomouckého kraje. Tím prvním bude město Přerov, kde se kromě historických památek nachází ještě další „šperk“ – čajovna Modrý Safír.

Město Přerov

V Přerově se nachází muzeum věnované Janu Amosovi Komenskému, které je umístěno v renesančním zámku na Horním náměstí. Najdete tu i expozice věnované historii Přerovska, zdejším výtvarným umělcům a také několik tříd z různých časových období od 17. století až po První republiku. V Přerově žil také kolega J. A. Komenského, Jan Blahoslav, jazykovědec a biskup Jednoty bratrské. Zasloužil se o vznik Ivančického kancionálu a překlad Bible kralické. Na výlet se v Přerově můžete vydat například do parku Michalov nebo podél řeky Bečvy. V létě zde na vás čeká koupaliště s několika atrakcemi. Na Předmostí se pak nachází lokalita, kde před 25 000 lety tábořili lovci mamutů. V této oblasti se našlo tisíce kostí mamutů a vy si zde můžete prohlédnout také krásnou sochu mamuta Tomíka.

Mamut Tomík, zdroj: http://www.prerov.eu

Čajovna Modrý safír

V čajovně – kavárně U Modrého safíru naleznete příjemné a milé posezení u šálku čaje, kávy nebo vodní dýmky. Můžete ochutnat z nabídky ovocných a zmrzlinových pohárů a dezertů, ovocných koktejlů, několika možností jídel. Pokud hledáte nové poznatky, zážitky a inspiraci můžete využít nabídky přednášek, besed, workshopů nebo cestovatelských setkání.

Otevírací dobu čajovny, kontaktní informace a také její hodnocení najdete zde!

Čajovna Modrý Safír, zdroj: facebook čajovny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *