Dekorace, které vaši ložnici změní během pár minut

Protože je vždy co vylepšovat a o našich domovech to platí dvojnásob, přinášíme vám několik tipů na různé dekorace do vaší ložnice. Některé si vyrobíte sami, nějaké si můžete zakoupit, ale věřte nám, že i drobnosti mohou vaši ložnici změnit k nepoznání!

Tip číslo 1 – Krásné skleničky na svíčky

Nic nevykouzlí romantickou atmosféru tak jako svíčky. Jejich žluté a měkké světlo navíc svědčí vzhledu lidského těla. A proč si na tyhle malé drobnosti neudělat skleničky, ve kterých budou svíčky skvěle vypadat. Fantazii se meze nekladou. Základ tvoří nějaká malá sklenička. Seženete je určitě v každém hobby obchodě. Do skleničky můžete nasypat malé kamínky nebo písek, tím se svíčka (čajová) hezky usadí. Okolo stačí obmotat kousek příze na mašličku a dekorace je na světě. Klidně můžete na skleničku i něco hezkého napsat.

Tip číslo 2 – Polička na obrázky ze starého žebříku

Pokud se vám někde válí nějaký starý a hlavně DŘEVĚNÝ žebřík, který již nemá u vás doma žádné využití, můžete si z něj udělat opravdu vkusnou poličku na obrázky. Žebřík stačí natřít hnědou barvou, klidně poté trošku obrousit, čímž docílíte staršího vzhledu. Následně žebřík připevněte pevně na stěnu, je na vás zda svisle či vertikálně, a položte na něj obrázky či vaše fotky tak, jako by to byla obyčejná polička.

Tip číslo 3 – Kousek přírody v akvárku

Jistě znáte ta malá kulatá akvárka, kterých je na světě plno. A pokud jste žádné neviděli v životě, tak ve filmu dost možná ano. Napadlo vás někdy dát do takového akvárka třeba něco jiného než rybičku? Co si z něj udělat dekoraci, která se bude v poličce či na komodě nebo stolku nádherně vyjímat! Stačí vám malé akvárko – nasypte do něj písek, kamínky, usaďte tam také malou a nenáročnou kytičku v květináči tak, aby nebyl vidět, ale kytka měla stále půdu, kterou potřebuje. Potom jen přihoďte pár milých doplňků, které tam budou pěkně zapadat a máte hotovo!

Tip číslo 4 – Závěsné koule na strop

A posledním z našich tipů je návod na kouli, kterou si budete moci zavěsit na strop.

Na tuto dekoraci budeme potřebovat:

  • Nafukovací balonek (lepší je více kusů, protože vypadá skvěle, když je dekoračních koulí víc)
  • Bavlnky v požadované barvě, lze použít i vlnu
  • Štětec
  • Tekuté lepidlo – Herkules (nebo podobné se stejnou konzistencí a vlastnostmi)
  • Lak na vlasy

Postup výroby naší dekorace:

Vezmeme si balonek a nafoukneme ho do velikosti, v jaké chceme mít naši dekorační kouli. Pokud jich děláte víc, můžete volit i různé velikosti. Balonek zauzlujeme na uzel a přivážeme bavlnku, se kterou různě balonek obmotáme. Cílem není balonek schovat, ale aby tam byla i volná místa. Potom si vezmeme štětec a úplně celý balonek potřeme pořádnou vrstvou lepidla, musíme namočit celou plochu bavlnky. Až uschne, můžeme dát ještě jednu vrstvu lepidla, která dekoraci zpevní. Až lepidlo bude dokonale suché, balonek praskneme a opatrně odděláme. Hotovou dekoraci přestříkáme lakem na vlasy a s pomocí provázku zavěsíme různě v místnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají plugin Akismet, který filtruje SPAM. Zde se můžete dočíst, jak tento plugin nakládá s vašimi osobními údaji.