Festivaly čaje

Čaj je v České republice už dlouho nápojem, který se stal součástí životů mnoha jeho obyvatel a kultury i přesto, že jeho kořeny sahají daleko na východ. Ve srovnání s východními zeměmi však jsme na čajové stezce dobu titěrně krátkou. Ať na to ale pohlížíme z jakékoliv strany, čaj se s Českem pevně spojil a pro mnohé tvoří součást životního stylu. Pronikl k nám spolu s kulturou všech zemí, kde je jeho pití tradiční již po mnoho desítek, stovek nebo tisíců let a předal nám způsoby života, které nejsou pro západní svět zcela běžné a typické. Vážíme si jej a také do něj vtiskáváme vlastní a jedinečný styl.

festival

Naše malá země pomalu přijala čaje z věhlasných a známých čajových oblastí a všichni tak mají možnost je poznat nejen v čajovnách, ale také na nejrůznějších festivalech oslavujících čaj a kulturu s ním spojenou. A právě o těchto velkých čajových událostech jsme se rozhodli vás v rámci našeho magazínu informovat. Rádi bychom se stali prostředníkem, který nejenže propaguje čajovny a jejich činnost, ale také bude přinášet aktuální informace o akcích, kde se na jednom místě setkává čaj, hudba, čajová keramika a kultura mnoha čajových zemí.

festival1(jakubzeman.cz)Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili prostor, kde najdete aktuální seznam těchto událostí a podrobné informace o datech konání, jejich programu a dalších zajímavostech s nimi spojených. Stejnou měrou se chceme věnovat také dalším ročníkům světové soutěže Tea Masters Cup, které se letos účastnili i zástupci České Republiky.

Věříme, že tímto způsobem přispějeme k šíření čajové kultury dalším lidem a že také ve světě budeme vnímáni jako země, jež je s tímto lahodným nápojem spjatá a její čajoví mistři umí připravit čaj, který bude mít vynikající chuť i vůni jak za dodržení tradičních postupů, tak při použití vlastní kreativity, kdy se proces přípravy čaje stává zrcadlem našeho nitra i celé naší kultury.

A co nás ještě letos čeká? Nejbližší akcí je Čajokrásno, která proběhne 7. srpna a poté akce Čajomír Fest (21. srpna) a Čajomír Trek (9. října).

K dalším čajovým festivalům najdete potřebné informace zde! Průběh soutěže Tea Masters Cup můžete sledovat zde!

festival2(cajokrasno.cz)

Všichni jste srdečně zváni!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *