Filmy, které musíte vidět!

Podzimní večery, často chladné a sychravé, jsou jako dělané na lenošení u nějakého hezkého filmu, který vtáhne do děje, zaujme, možná také něco přiučí anebo snad jen pobaví? Tyto večery je nejlepší strávit s hrnkem oblíbeného čaje v jedné ruce a s rukou partnera v druhé (nebo s popcornen, to už necháme na vás). Přinášíme několik tipů na filmy, které by vás mohly bavit.

Podivuhodný příběh Benjamina Buttona

Tento příběh vychází z povídky od F. Scotta Fitzgeralda. Je o malém chlapci, který se narodil z prvního pohledu velmi starý. Jeho matka zemřela po porodu a otec ho nechal před dveřmi od starobince, protože se o něj nechtěl starat. Ujme se ho milá a laskavá černoška, která v domově pracuje. Benjamin se spřátelí s Daisy, malou holčičkou v jeho věku, která jezdí do pečovatelského domu navštěvovat svoji příbuznou. I přes Benjaminovo pomyslné stáří se spolu přátelí – postupem času se jejich cesty oddělují a opět slučují – Daisy stárne a Benjamin vypadá stále mladší. Nakonec se sejdou přesně uprostřed a bude z toho více než přátelství. Ale mládnout po boku své stárnoucí lásky nemůže být úplně jednoduché.

Ray

Pokud chcete vidět velké shrnutí všech možných vzestupů a pádu, film Ray o hudebníkovi Rayovi Charlesovi je to pravé pro vás. Ray je přímo ukázkový případ člověka, který měl štěstí i smůlu. Ačkoliv měl krušné dětství, postupně získával na popularitě. V tomto filmu můžeme sledovat nejdůležitější okamžik Rayova života. V pěti letech se musel vyrovnat se smrtí svého bratra, následně pak s postupnou ztrátou zraku. Nesmíme vynechat ani jeho úžasný talent. Aneb ne nadarmo byl nazýván The Genius. Víte o tom, že byl Ray jednu dobu závislý na heroinu? Nebo to, že úsměv je pro něj typický?

Zelená míle

S příběhem nás seznamuje starý muž Paul, který v domě s pečovatelskou službou vypráví o části svého života. Paul zamlada pracoval jako dozorce ve vězení, kde všichni zločinci čekali na smrt v elektrickém křesle. Nejvíce ho zasáhne setkání s obrovským černochem Johnem, který se dostane do vězení kvůli nešťastné náhodě, kdy důkazy hrály i přes jeho nevinu proti němu. Navíc má jisté léčitelské schopnosti, které popírají hranice normálnosti. Dále je zde i psychopat Bill nebo věřící Arlen. A jako poslední – zelená chodba, zvaná Zelená míle, která je chodbou vstříc smrti.

Mamma mia!

Snad pro odlehčení ponuré nálady je zde muzikál Mamma mia, který je přímo plný písní od známé hudební skupiny ABBA. Muzikál je o svobodné matce, která se chystá provdat svoji dceru Sofii. Ta si ale usmyslí, že chce, aby ji k oltáři vedl její otec. Poté, co najde starý deník její matky, kde je z doby jejího početí záznam o třech mužích, rozhodne se jim všem třem napsat. Když se všichni dostanou na ostrov, na kterém Sofie s matkou žijí, nastane rozhodování o tom, kdo je její otec. Nebudou chybět bláznivé kamarádky její matky, skrývání se před třemi muži a hlavně spousta hudby a vtipných okamžiků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají plugin Akismet, který filtruje SPAM. Zde se můžete dočíst, jak tento plugin nakládá s vašimi osobními údaji.