Jaký sport je nejlepší kardio? Zkuste tanec!

Přemýšlíte o tom, že byste chtěli udělat něco se svojí postavou, ale obyčejné cvičení vás nebaví, nechcete ani trávit hodiny týdně během a raději byste se dostali do formy nějakým jiným způsobem? V tom případě zkuste popřemýšlet nad tancem! Nejenže jde o zdravý a zábavný pohyb, ale také o účinné kardio a nemusíte se omezovat jen na jeden styl. My vám jich dnes představíme několik, ze kterých si můžete vybrat ten, který vás zaujme nejvíc a poté už jen stačí vytrvat a neopomínat přidat ke zdravému pohybu také zdravé stravování.

kardio3_tit

Technicky vzato je kardio každý pohyb, při kterém se nám zvýší tepová frekvence a začneme se potit. Takového principu využívá například J. Michaels, která dělá své cvičební výzvy, konkrétně tu 30-ti denní založenou na principu posilování, protažení a cardia v rychlém sledu za sebou, tělo je tím v šoku a my hubneme již od prvních chvil. A my si nyní řekneme o několika tanečních stylech, jejichž vedlejším efektem je hubnutí. Třeba si najdete i vy ten svůj.

Zumba

Zumba je jihoamerická taneční párty. Ptáte se proč zrovna párty? Zumba je rytmický a hodně dynamický tanec, u kterého je hubnutí zaručeno. Jde o velmi populární druh fittness cvičení, které je skryto v opravdu zábavném tanci. Navíc je vhodná i pro začátečníky, i když je jisté, že si docela zapracujete. Toto cvičení vychází z latinsko-amerických tanců, což posiluje stabilizační systém vaší páteře. Tento program vytvořil trenér a choreograf Alberto Perez. Zumba je také aerobní intervalový trénink, při kterém budete spalovat své kalorie ani nebudete vědět jak. Při cvičení se střídají rychlé a pomalé skladby a tělo tím zůstává stále v provozu, ve střehu a neustále spaluje tuky.

Každý tanec má základní kroky a proto i Zumba má standardizované kroky. Více jak tři čtvrtinu hudební lekce představuje latinskoamerická hudba. Zbylá část lekce pak může být poskládaná z moderní hudby, třeba i z hip hopu.

kardio

Street dance

Street dance, v překladu tanec ulice nebo pouliční tanec, je tanec, který v sobě ukrývá širokou škálu tanečních stylů. Tento druh tance je oblíben hlavně u teenagerů, ale tančí ho i dospělí lidé. Bohatou měrou jej najdeme ve filmech Let´s dance. Tento tanec nevznikal v tanečních studiích, ale jak je zřejmé i podle jeho názvu, na ulici. Na ulici v USA, zhruba v sedmdesátých letech minulého století. Později se tanec začal vyučovat a stal se uznávaným.

Latinsko-americké tance

Nezáleží na tom, zda se pustíte do rumby, salsy nebo cha-chi. Všechny latinsko-americké tance jsou plné dynamického pohybu, ale jsou i neskutečně vášnivé a neskutečně lahodí i očím pozorovatelů. Tyto tance mají svoje pravidla, svoje kroky a různé zásady. Tento druh tanců se tančí i na mnoha mezinárodních tanečních soutěžích a navíc vám dá pořádně do těla. Mezi tance, které do této skupiny patři, můžeme zařadit například cha-chu, rumbu, sambu, salsu, paso double nebo jive.

kardio2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *