Lipový a bezový květ, povinná výbava na zimu

Zima se neúprosně blíží a s ní i zimní nemoci, které nás přepadnou ve chvíli, kdy se to samozřejmě nejméně hodí. Bez léků to někdy bohužel zrovna dvakrát nejde, ale i mezi bylinkami najdete malý zázrak, který působí protizánětlivě a dokonce umí tlumit horečku. Nejedná se vlastně o jeden zázrak, ty zázraky jsou totiž hned dva, lipový a bezový květ by určitě neměly chybět ani ve vaší bylinkové lékárně.

Lípa je jednou z nejúčinnějších bylinek proti horečce a nachlazeni.

Lípa je jednou z nejúčinnějších bylinek proti horečce a nachlazení.

Pokud se podíváme blíže na složení běžně prodávaných bylinných směsí určených pro léčbu nachlazení, chřipky nebo virózy, dost často tam objevíme jak bez černý (Sambucus nigra) tak i lípu srdčitou (Tilia cordata). U obou bylinek sbíráme v průběhu června vonné květy, které jsou oblíbené nejen v léčitelské praxi, ale už naše babičky se nad nimi rozplývaly v kuchyni při vaření různých sirupů, želé, ale možná si také vzpomínáte na bezové nebo lipové bonbony nebo lízátka. Obě bylinky, respektive obě léčivé dřeviny, obsahují tišící látky, které mají pozitivní vliv na průběh léčby horních i dolních cest dýchacích.


Co v článku najdete? Informace o míchání bylinných směsích, důležité informace o lípě a bezu a recepty na celkem tři bylinné směsi:

  1. „Protichřipkový“ bylinný čaj
  2. Směs pro děti při nachlazení
  3. Čaj na snížení horečky, potopudná směs


Celý článek je přístupný pouze pro členy. V následujících bodech jsou shrnuté základní podmínky pro předplatné:
  1. Předplatné zahrnuje dvě varianty – půlroční a roční.
  2. Půlroční předplatné je za 300 Kč (měsíčně 50 Kč), roční je za 500 Kč (měsíčně 42 Kč).
  3. Zakoupením předplatného získáváte přístup k veškerému obsahu magazínu. Nejedná se však o souhlas k plagiátorství a komerčnímu využívání uveřejněných informací.


* - tyto položky je třeba vyplnit

Jaké výhody předplatné přináší?

Návštěvník
Rubrika o čajích
Rubrika o bylinách
Degustace čajů
Mapa čajoven
Člen
Rubrika o čajích
Rubrika o bylinách
Degustace čajů
Mapa čajoven
Chcete-li se o předplatném dozvědět více, přejděte na stránku Předplatné.