Korálkový stromeček

Vyrobte si podle našeho návodu korálkový stromeček. Je to originální a krásná dekorace, kterou můžete vhodným výběrem barev korálků sladit s každým prostorem, ve kterém jej chcete mít vystavený. Stromeček může zároveň sloužit jako originální těžítko – stačí jej ukotvit na kámen, který se vám líbí. A samozřejmě jím můžete kohokoliv obdarovat a překvapit tak netradičním výrobkem.

Co budeme nezbytně potřebovat:

  • kleště (nůžky) na stříhání drátku
  • drátek (0,35 mm)
  • korálky libovolných barev a velikostí
2strom-prislusenstvi2
 

Co by se mohlo dále hodit:

  • kámen (Budeme vyrábět variantu stromečku upevněného na kameni. Lze se ale obejít i bez něj a zakončit stromek jiným způsobem – viz úvodní obrázek.)
3strom-kameny1

Jak budeme při výrobě postupovat:

1. Nejdříve si ustřihneme asi 60-70 cm dlouhý kus drátku a přehneme napůl.

4strom-navlekani1 5strom-vetev3
 

2. Podle velikosti korálků navlékneme na drátek 5 (větších) – 10 (menších) korálků a uděláme z nich smyčku – lísteček, asi půl cm drátku zatočíme a na jeden konec drátku navlékneme stejný počet korálků a opět zatočíme. Takto vytvoříme 5 lístků (konce drátku střídáme). Po 5 lístcích drátky zatočíme po celé délce až do konce a máme 1 větvičku hotovou.

6strom-vetev1 7strom-vetev2
 

Takto vytvoříme asi 12 – 18 větviček, podle toho, jak chcete mít stromeček velký a hustý (košatý).

8strom-vetve
 

3. Když máme všechny větvičky dodělané, vezmeme si dvě a špulku drátku a větvičky začneme drátkem obmotávat, po asi 0,5 cm přidáme třetí větvičku a opět obmotáme, postup opakujeme se všemi větvičkami. Po poslední větvičce ještě asi 1,5 cm motáme a drátek ustřihneme.

9strom-zacatek 10strom-zacatek1
11strom-pokracovani 12strom-pokracovani1
 

4. Po dodělání stromečku si připravíme kámen, na který stromeček upevníme. necháme si 12 drátků, které zbyly z větviček a zbytek odstřihneme. Rozdělíme na 6 dvojic a ty společně necelý centimetr smotáme. Pak opět rozdělíme a uděláme dvojičky s drátkem na druhé straně, než s kterým jsme motali předtím. Tento postup opakujem, než drátky obmotáme celý kámen, zbytky drátků ustřihneme.

14strom-dokoncovani 13strom-kamen4
15strom-kamen 16strom-kamen1

HOTOVO!

17strom-hotovo

 

Pro inspiraci…

20les2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *