Které hry jsou ty nejlepší pro dlouhé večery?

Ačkoliv žijeme ve světě Xboxů, Playstationů a počítačů, stále se najde mnoho těch, které potěšíte více krásnou stolní hrou (klidně i moderní, ale stolní), než novým GTA, Minecraftem a čímkoliv dalším. Vybrali jsme pro vás několik tipů, jak si užít dlouhý večer při nějaké hezké hře a třeba také s dobrým čajem.

stolni_hry2

Klasika nad zlato

Široko daleko není nikdo, kdo by nevěděl, co jsou to Šachy, Dáma nebo třeba Člověče, nezlob se. Když k tomu přičteme hry typu Scrabble, Bingo a další, vznikne nám pestrá škála her, se kterými se můžeme zabavit. Budete trénovat svoji paměť, předvídatelnost a každý si najde to své. Baví vás vymýšlet slova? Zahrajte si Scrabble nebo Slovní fotbal. Chcete hrát hru, která vám zabere celý večer? Zahrajte si Dostihy a sázky nebo Monopoly.

stolni_hry

Vtipné verze také pobaví

Kromě klasických her si na našem trhu můžeme koupit i vtipné verze, které zabaví i mladší generaci. Slyšeli jste například o Člověče, napij se? Pravidla hry jsou stejná jako u Člověče, nezlob se. Jen prohra se vždy rovná vypití panáku alkoholu, který je tady jako náhrada za obyčejné figurky. Abstinenti mohou místo alkoholu pít i něco nealkoholického. Stačí, když to bude dobré.

stolni_hry4A příznivci čajů si mohou tuto tradiční hru zpestřit také. Stačí, aby si každý hráč připravil čaj ideálně jiné barvy, než budou mít protihráči. Kvůli místu je vhodné čaj také nalévat do panákových skleniček. Každý hráč tak během hry může ochutnat tři čaje různé čaje připravené dle chuti protihráče.

Další hrou, která zabaví a přinese spoustu úsměvných situací, je bezpochyby Twister. Protáhnete se, nasmějete se a zjistíte, že se umíte ohnout do roztodivných pozic, které by vás nikdy v životě nenapadly.

Nebraňme se moderním hrám

Jestliže máte rádi hry s kartami, určitě máte pravidla Černého Petra, Prší, Žolíků a dalších v kapse. Pro takovéto z vás se nabízí i moderní karetní hry, které také splní svůj účel. Například takové Uno, karetní hra na vaše myšlení. Tak jako Bang, u kterého máte skrytou identitu (šerif, odpadlík, ochránce šerifa a lupič) a s tou máte za úkol plnit svoji roli a snažit se vyřadit ze hry ty, kteří se vám tam nehodí. A to vše pomocí hry s kartami.

Pro ty, kterým nedělá problém udělat si ze sebe srandu a nechtějí jen sedět u stolu, bych doporučila hru Activity. Můžete si u ní kreslit, hádat, dělat pantomimu a skvěle se u ní pobavíte. Hraje se ve dvojicích proti sobě. Jeden si vytáhne kartu s tím, co má pantomimicky předvádět a druhý hádá. Oba mají určitý časový limit. Další úkol je vysvětlit nějaké slovo bez toho, abychom ho řekli. Nebo se cítíte na hádání slov na určité písmeno? Špatnou volbou nejsou ani hry, kdy se musíte snažit uhodnout název nějakého filmu, seriálu nebo pohádky.

stolni_hry5

Zdroj: www.abicko.cz

Náš tip: Udělejte si vlastní hru!

Pokud patříte mezi ty, které obyčejné a již vymyšlené hry nebaví, pořád máte možnost zapojit své myšlenky, fantazii, kreativitu a jistě zručné ručičky. Takovou zábavnou hru si můžete udělat i v pohodlí vašeho domova. A nebudete k tomu potřebovat ani žádné zvláštní věci.

První z věcí, nad kterou bychom se měli zamyslet je hrací plocha, chcete-li deska. Tu si můžete vyrobit hned z několika druhů materiálu. Můžeme použít obyčejný výkres (málo pevná deska), karton (pevná varianta) nebo třeba i dřevěnou desku, která bude opravdu pevná a nerozpadne se vám. Takovou hrací desku si musíme ze všeho nejdřív upravit na jejím povrchu. Karton natřeme barvou, dřevo zase obrousíme a natřeme. Poté si můžeme nakreslit hrací plochu, fantazii se meze nekladou.

Kromě hrací plochy musíme mít i postavičky. Ty můžeme buď udělat nebo můžeme použít nějaké malé věci, klidně i kamínky s obrázky. A co se týče smyslu a pravidel hry? To je jen a jen na vás. Klidně si vytvořte jen obyčejnou dámu nebo šachy s tím, že tady tato hra bude po vzhledové stránce čistě vaše a jen vaše práce. A o co hrát? Co třeba o pozvání na výborný čaj do nějaké útulné čajovny?

stolni_hry7

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají plugin Akismet, který filtruje SPAM. Zde se můžete dočíst, jak tento plugin nakládá s vašimi osobními údaji.