Na výlet do kouzelné Lednice

Deštivých a studených dní rychle ubývá a naopak, těch teplých máme víc a víc. Takové červnové počasí nás přímo láká na to, abychom se vydali na nějaký krásný výlet. Jedním z míst, které se vyplatí navštívit, je krásné město Lednice, které uchvátí nejen svým zámkem, ale i nedalekým lednicko – valtickým areálem. A pokud si s sebou vezmete nějaký ten čaj a čajové nádobí, můžete si ve zdejší přírodě skvěle začajovat!

Lednice

Díky tomu, že je Lednice známým turistickým místem, nemusíme mít strach z toho, že se budeme nudit. Pro své vhodné umístění poblíž Rakouska tu nejednou potkáte při svých toulkách naše rakouské sousedy, a dále také turisty asijské národnosti, Slováky a samozřejmě i Češi sem vyráží z Čech. Není se čemu divit – Lednice je místo, kde se stále něco děje. Kromě návštěvy zámku s jeho zámeckým parkem můžeme tu objevíme také divadlo či kino. Pro ty, kteří přijedou z daleka, je možné ubytování v některém z mnoha lednických penzionů. A pokud jste náročnější, nechybí ani přímo hotel.

Zámek a zámecký park

Bezpochyby největším lákadlem je zámek se svojí udržovanou zámeckou zahradou, která ho obklopuje. Vzdělávat se můžete na některé z mnoha zámeckých prohlídek, tak i návštěvou mnoha dalších zajímavostí. V areálu nechybí občerstvení, takže se nemusíme bát o to, jak dlouho naše děti vydrží bez věty: „Já mám hlad.” Výjimkou nejsou ani stánky se zmrzlinou, která ve velkém horku opravdu potěší. Pro milovníky zvířat jsou zde pořádány ukázky dravců, takže není neobvyklé zde vidět třeba orla. Po prohlídce zámku je snad nutností procházka zámeckým parkem. Hned na kraji najdete nádherný skleník, jehož útroby obývá nespočet krásných rostlin. Pokud vám nevadí delší chůze a spousta schodů, můžete se jít podívat až k minaretu, což je zdejší rozhledna s parádním výhledem do celého okolí. Další stavbou, kterou v areálu najdete, je Janův hrad. Tento hrad je uměle vytvořený a opět si můžete zajít na prohlídku.

lednice1

Malé děti a chůze?

Jestliže máte malé děti, jistě znáte ten problém, když se vašemu zlatíčku nechce chodit. Což je na takto velkém místě pochopitelné. Nebo se nechce třeba ani vám. Pro takovéto případy je zde možnost přesunu parníkem (mezi zámkem a minaretem) nebo ve voze taženém koňmi (mezi zámkem, minaretem a hradem). Díky tomuto způsobu dopravy si navíc užijete pár dalších nevšedních zážitků.

lednice3

Další kulturní místa v okolí?

Kousek od Lednice, přesněji na pomezí s Valticemi, se nachází velký areál s paletou památek, kolem kterých se můžete projít. Tyto stavby jsou různě rozmístěny po celém areálu a můžete to vzít jako celodenní výlet. Ten můžete zakončit návštěvou nějaké hezké restaurace v Lednici a následně si užít večera a noci v nějakém hezkém a příjemném ubytování. Lednice je zkrátka místem vhodným jak pro rodiny s dětmi, tak také pro romanticky založené páry.

A pokud se vám Lednice omrzí, můžete se vydat i po jejím okolí. Nedaleko Lednice se nachází Břeclav, ale také Mikulov a Znojmo, kde je také vysoké kulturní vyžití. Dobrou volbou je i návštěva „Pálavy”, kde je to plné vinných sklepů, srdečných obyvatel a taktéž romantiky. Nachází se zde i tři vodní nádrže, u nichž je spousta kempů, kde se můžete ubytovat a přes den vyrazit po památkách nebo zůstat u vody, koupat se a relaxovat. Mezi známé kempy patří kemp Mars, Merkur a kemp v Pasohlávkách, kde je také známý aquapark.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají plugin Akismet, který filtruje SPAM. Zde se můžete dočíst, jak tento plugin nakládá s vašimi osobními údaji.