Oživte svůj nábytek díky několika úpravám

Každý z nás si přeje krásný domov, ve kterém se nebude cítit nepříjemně, ale naopak klidně. O tom, jak působí barvy v interiéru nebo jak si vyrobit nějakou dekoraci jsme již mluvili, ale víte, že si můžete vylepšit již stávající nábytek? A to aniž byste museli kupovat nějaký nový. A tedy – ušetříte!

Každá kreativní duše čas od času zatouží po změně ve svém domově. Někomu stačí vymalovat zdi do nových barev, někomu nestačí ani nový nábytek. Poté je zde skupina těch, co by si domov rádi vylepšili, ale nechtějí zbytečně utrácet nebo prostě chtějí vložit ruku do díla. Přitom domácí renovace nábytku může být nejen kreativní, ale místy i zábavná činnost. Stačí mít trochu šikovné ruce, vlastní fantazii (nebo se porozhlédněte třeba na Pinterestu) a dílo může začít.

Tapety a barvy udělají obrovskou službu

Jedním z několika způsobů, jak si svůj starý nábytek oživit je použití tapety. Tapety seženete na mnoha místech. Ale pro představu … úplně nejlevnější tapety seženete nejspíše u nějakého vietnamského spoluobčana. Tyto tapety jsou často samolepící, takže stačí odlepit zadní fólii a tapetu nalepit tam, kde se vám bude líbit. Tyto tapety mají poměrně dobrou výdrž, protože jsou ze stejných míst jako jsou tapety odjinud. Druhou variantou jsou hobby markety. Tam je výběr podstatně větší. Od samolepící tapety, přes tu, co se lepí lepidlem nebo vinylovou tapetu. Potom je tu samozřejmě internet. Tapety jsou skvělé právě díky jejich velkému výběru. Od jednobarevných až po ty s různými dekory či obrázky. Mnoho lidí si tapety lepí na nábytek, ale i dveře. Tapety se často lepí na stěny, ale ty, o kterých se bavíme jsou spíše na nábytek.

Naopak barvy můžeme použít na jednodušší úpravy. S jejich pomocí můžeme nábytek přetřít, klidně na některých místech obrousit (získáme efekt starých kusů), to samé patří u dveří – také jim můžeme dát nový kabát. Při výběru musíme dávat pozor na to, aby byly barvy voděvzdorné nebo určené přímo na nábytek.

Nová klika také udělá svoje

Nevěřili byste, co se starými dveřmi udělá barva a nová klika. Ze starých nemoderních dveří můžete udělat úplně nový a originální kousek. Můžete použít třeba tmavě hnědou barvu, hezkou stříbrnou kliku a dveře budou jako nové.

Některé druhy nábytku jako je pohovka či křeslo můžete vylepšit novým potahem, přehozem nebo čalouněním. Na židle si můžete koupit (nebo sami udělat) polštáře, na kterých bude radost sedět.

Doma si můžete vylepšit i svoji kuchyň. A to více způsoby! První si můžete sehnat tapetu, která by se vám na kuchyňských dveřích líbila. No a poté ji jen nalepíte. Nebo můžete udělat nový nátěr. Tak jako tak – pokud dáváte na jakýkoliv kus nábytku novou vrstvu, nesmíte zapomínat na to, že plocha musí být čistá a v žádném případě mastná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *