Prezentační misky

Prezentační miska vám při přípravě čaje poslouží jak na začátku přípravy čaj, tak po jeho vypití. Misce se říká také Cha-He a spektrum jejího použití si popíšeme v tomto článku.

Způsoby použití prezentační misky

Jak jsme uvedli v úvodu, miska velmi dobře poslouží na začátku i konci přípravy čaje. Před tím, než odvážené lístky dáte do čajové konvičky, nasypejte je do misky Cha-He, kde si je můžete důkladně prohlédnout. Tímto způsobem můžete odhalit nejen krásy, ale také možné vady čaje. Po posledním nálevu můžete opět lístky nasypat na prezenční misku a prohlédněte, jestli jsou lístky vcelku, nasekané nebo zda obsahují vady apod., záleží zde pouze na tom, co vás ohledně vámi popíjeného čaje zajímá. Narazit tak můžete na spoustu zajímavostí, které mohou být do jisté míry směrodatné při určování kvality čaje.

Jako prezenční misku lze použít také podtácek z čichací soupravy. Vhodné však je, aby taková miska měla bílou barvu, kde uvidíte čajové lístky mnohem lépe, než v případě tmavé barvy. A pokud připravujete čaj pro více lidí, nechejte čajové lístky v této misce a nechce ostatní si prohlédnout čaj (spolu s miskou hostům podejte také náčiní ze dřeva nebo bambusu, s jejichž pomocí si mohou lístky lépe prohlížet, který budou zakrátko popíjet. Pravděpodobně to bude také začátek zajímavé diskuze, která může všechny zúčastněné obohatit o nové poznatky.

Podoby prezentační misky

chahe Po nasypání čajových lístků lze díky misce odhalit některé vady čajových lístků.
V posledních letech jsou velkým hitem prezentační dřívka z různých druhů stromu. Výhoda dřívek spočívá v nerozbitnosti v případě pádu. Mnohdy bývají pěkně tvarované a oku lahodící.
chahe_3 Prezentační misku můžete také nahradit podtáckem k čichací soupravě.
chahe_4 I větší, bíle glazovaný čajový šálek může posloužit jako prezentační miska.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.