Proč začít cvičit jógu?

Ve zdravém těle, zdravý duch. Právě tato věta je všeobecně známá a neubírá jí to na pravdivosti. Pokud chcete být v pořádku a dobré duševní i fyzické kondici, měli byste si najít nějaký pohyb. Není přitom důležité, zda půjde o hru (florbal, fotbal) nebo cvičení (běh, jóga), musí nás to hlavně bavit. Nám půjde dnes o právě tu jógu. Níže najdete několik důvodů, proč je jóga to pravé cvičení.

joga2

Zvýšená ohebnost a posílení svalů

Jelikož je jóga cvičení, které posiluje a protahuje všechny svaly v našem těle, je samozřejmé, že při pravidelném cvičení posílíme svaly celého svého těla. A co se týče ohebnosti. Nebude vám například činit problém dosáhnout si rukama na kotníky. I kdyby to nebylo hned.

joga4Začněte hubnout

Jelikož je jóga také pohyb, nastartuje váš metabolismus. A to je při hubnutí důležité. Sice se nebudete hýbat tak rychle jako třeba u běhu, ale i když jde o pomalé pohyby, jsou fyzicky namáhavé.

Koncentrace a správné dýchání

U běhu je správné dýchání důležité, to ale platí i o józe. U té je správné dýchání kladen důraz a zpočátku to vyžaduje se na dech koncentrovat. Což je věc, kterou se naučíte. A dosáhnete klidu, neboť soustředěním se na nádech a výdech vyčistíte hlavu od mnoha jiných myšlenek.

Vhodná pro každou věkovou kategorii

U jógy se neurčuje žádný věk, ve kterém se cvičit může a ve kterém ne. Nezáleží na vašem věku, pohlaví a ani váze. Jóga se přizpůsobí všem těmto kritériím a vy si můžete najít své vlastní tempo a cvičit tak, jak vám tělo dovolí. Stačí cvičit pravidelně, abyste zjistili, že zpočátku náročné cviky a pozice jsou stále snazší.

joga3

Relaxujte

Jóga je cvičení, kdy jste na lekci v příjemném prostředí. S hezkou a zklidňující hudbou a vše se dělá hezky pomalu. A s rozumem. Takže si při cvičení odpočinete, poskládáte myšlenky a budete v pohodě.

Uleví se vám od bolesti

Trpíte na migrény, bolest zad, krční páteře nebo svalů? V tom případě může být jóga ideálním prostředkem, který Vám pomůže se těchto problémů zbavit. Bolesti vznikají jednostranným zatěžováním našeho těla a jóga nás uvede do příjemné rovnováhy.

Lepší funkce vašich orgánů

Jóga pozitivně neovlivňuje jen naše svaly, ale také orgány. Jóga reguluje hormony, přidá nám na duševní pohodě a může nám pomoci od různých bolestí.

joga1

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *