Receptář bylinných čajů

Pokud pravidelně čtete naše bylinkové články, určitě jste narazili na několik receptů na míchání lahodných bylinkových čajů. Mezi nimi jsou například recepty na namíchání bylinného čaje pro dobrou náladu a dobré spaní, proti zimním nemocem nebo na voňavý podzimní čaj. Všechny a také další recepty najdete nyní na této stránce, která je také přístupná z hlavního menu pod kolonkou Byliny.

nahled velky

Podzimní bylinkový čaj s voňavým kořením

Pro podzimní sychravé dny se skvěle hodí například bylinný čaj z meduňky a mateřídoušky jemně dochucený skořicí, muškátovým oříškem a hřebíčkem.

Zimní čaj pro dobrou náladu a pevné zdraví

Vyzkoušejte si s námi vyrobit zimní čaj, který vám spolehlivě zlepší náladu a zaručeně vás postaví na nohy. Obsahuje totiž bohatou zásobu vitamínu C, kterého v tomto období nemáme nazbyt.

Zázvorový životabudič proti nachlazení

V zimním období dejte přednost bylinkovým čajům obsahujícím byliny určené pro prevenci i léčbu nachlazení, chřipky a viróz. Jakmile si na vás některá ze zimních nemocí počíhá, vyzkoušejte náš recept na bylinný čaj, který vás díky zdravému zázvoru perfektně zahřeje.

Bylinkový čaj pro dobré spaní

Dnešní doba je opravdu hodně uspěchaná, všichni se za něčím neustále ženeme a proto není divu, že někteří z nás jsou trošku pod tlakem. Psychická únava a stres se výrazně projevují na kvalitě spánku a dost často vyústí až v nespavost. S některými problémy můžete bojovat pomocí zdravých a voňavých bylinek, ze kterých si připravte zdravý nálev. Tento recept potěší i milovníky bylinné aromaterapie, takže hurá do přípravy a šup do peřin.

Bylinná směs proti zimním nemocem

Zima nebývá spojena pouze se sněhem a zimními radovánkami, ale je pro ni typický také častý výskyt různých viróz a chřipkových onemocnění. Často nás také trápí teploty, bolesti v krku a nachlazení. Právě proti těmto neduhům jsme pro vás připravili další ze zimních receptů bylinných nálevů, který vás postaví na nohy a dostane vás znovu do formy.

Bylinný nálev se zázvorem se perfektně hodí pro prevenci různých viróz a chřipkových onemocnění.

Bylinkový čaj pro dobrou náladu

Začátkem léta máme skvělou šanci uplatnit letošní sběry prvních léčivých květů. Přinášíme vám bylinkovou směs, která chutná za tepla i za studena, takže je pro léto jako dělaná a navíc vás opravdu pohladí po duši.

Zimní bylinkové osvěžení s rakytníkem, zázvorem a jablkem

Až budete míchat směsi z nasbíraných bylinek, které jste ukořistili ve volné přírodě nebo na své zahradě, zkuste je doplnit méně tradičními složkami. Jablko a rakytník dodají zajímavou nevšední chuť a důležité vitamíny, zázvor vás pěkně zahřeje a spolehlivá rodina bylinek vás zase ochrání před nějakým tím bacilem.

Bylinná směs pro podzimní zahřátí

Bylinky k podzimu už tak nějak samozřejmě patří. Na tomto období je skvělé, že se dají do bylinkových směsí míchat i méně tradiční složky, které nelze využít během léta. Kromě koření můžete sáhnout také po sušeném ovoci nebo třeba čerstvém zázvoru, který se hodí pokaždé, když trošku klesnou teploty a vy se začnete obávat o své zdraví. Pálivá chuť a jeho výborné antibakteriální vlastnosti jsou pro podzimní sychravé počasí jako stvořené!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.