Relaxační hudba. K čemu je dobrá?

Život plný spěchu, stresu a nikdy nekončící práce se negativně podepisuje na životě nás všech. Proto nesmíme zapomínat na tolik zanedbávanou relaxaci a odpočinek. Velkým problémem je i to, že lidé v dnešní době často odpočívat neumí. A co jiného nám v našem odpočinku pomůže, když ne správná relaxační hudba?

relax2

Je dokázáno, že hudba, tak jako spousta jiných věcí, má na náš organismus pozitivní vliv. Možná si říkáte, jak právě hudba může mít nějaké pozitivní účinky? Možná vás nevyléčí z chřipky, ale na duševní zdraví vliv má.

Relaxační hudba vám může pomoci takto:

  • Bude vám dodávat pozitivní energii a náladu
  • Pomáhá nám při zbavování se stresu
  • Uklidňuje nervovou soustavu
  • Používá se při léčení psychických poruch a nemocí – muzikoterapie (usnadňuje léčbu)

Máme několik typů relaxační hudby

Tak jako má hudba své žánry, například pop, country nebo electro; i svět relaxační hudby má své dělení, na základě kterého si můžeme vybírat.

Etnická hudba – Tento typ hudby obsahuje mystické a exotické prvky. Váže se k určitým kulturám. Používá se při nich typických hudebních nástrojů, nejčastěji flétna. Na posluchače útočí honosným, působivým dojmem, který na lidskou duši zapůsobí. Mezi nejznámější etnickou hudbu patří hudba africká a indická.

Přírodní zvuky – Tento typ “hudby”, dá-li se tomu tak říkat, patří k nejobyčejnějšímu druhu hudby vůbec. Mezi tyto zvuky patří zvuky přírody (vítr, šumění vody, les) a zvířat.

relax3

Meditační hudba – Tento druh hudby je používán primárně k meditaci. Což je také meditační cvičení – jóga a Tai Chi. Dodá vaší aktivitě tu správnou atmosféru.

Osvěžující hudba – Osvěžující hudba, neboli chillout je pohodová a energická hudba, která nás nabije potřebnou energií. Jde o kombinace více kultur a rytmů.

Relaxační hudbu si můžete pouštět vždy, kdy to bude potřeba. Při popíjení čaje, koupeli ve vaně, při meditaci, cvičení a klidně jen tak při odpočinku. Stačí si vybrat, nachystat si věci, které budeme potřebovat a relax může začít.

relax4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají plugin Akismet, který filtruje SPAM. Zde se můžete dočíst, jak tento plugin nakládá s vašimi osobními údaji.