Rubriky


Bylinky

Bylinky a jejich léčivé účinky jsou pro moderního člověka skvělou možností, jak si svépomocí vyrobit vlastní prostředky do přírodní domácí lékárničky. Ukážeme si druhy rostlin dostupné ve volné přírodě i ty, které si snadno vypěstujeme na zahradě nebo v truhlíku na okenním parapetu. Naučíme se vyrábět zdravé bylinné nálevy, přírodní mýdla a plno dalších výrobků, jejichž výroba i samotné užívání nás budou opravdu bavit.

cajova_tematika

Čajová tématika

Vše o čaji, jeho sklizni, přípravě či nákupu se dozvíte v této bohaté rubrice, ve které nechybí ani tematika zaměřená na výběr vhodné keramiky. Rubrika se zabývá současností, ale stejně tak nezapomíná na historické spojitosti, legendy a mnohé příběhy pevně spjaté s čajovou tematikou.

hudba

Hudba a zábava

Čajová kultura nesouvisí pouze s čajem samotným, ale také s hudbou, s níž je to teprve ten pravý požitek pro tělo i mysl.

tvorba_2

Tvorba a výroba

Člověk je tvor tvořivý a to dokazuje již od dávných dob. V klidu se posaďte, uvařte si šálek čaje, zaposlouchejte se do příjemné hudby a vyrobte si třeba domácí bylinkové čaje, košíky na různé nezbytnosti nebo kořenící směsi.

zivotni_styl

Životní styl

Psychická i fyzická stránka osobnosti spolu úzce souvisejí a pokud se navzájem dobře ovlivňují, vytváří jedinečný soulad, který se projevuje na kvalitě našeho života. V této rubrice se dozvíte mnohé zajímavosti a postřehy z oblasti zdravého životního stylu, který může na životní cestě doprovázet i vás samotné.

recepty

Jídlo a recepty

Pro ty, kdo si rádi vychutnají šálek čaje spolu s dobrým jídlem a čajovna je pro ně rovněž příležitostí nevšedních gastronomických zážitků, je tu rubrika přinášející svěží inspiraci do vaší kuchyně v podobě pestré palety receptů, nápadů a tipů.