S příchodem dešťů končí v Darjeelingu dlouhé období sucha

Pěstitelé čajů v oblasti Darjeelingu mluví o velkém štěstí. Očekává se, že tento déšť značně zvýší kvalitu i množství čaje z prvních sklizní. Ten přichází po dlouhém zimním období sucha. Indické meteorologické stanice hlásí o 20% větší přísun dešťových srážek, než je v tomto období pro sub-himalájské oblasti a Sikkim běžné.

dJ_dest

zdroj: http://www.thunderbolttea.com

Lochan (dlouholetý obchodník s čajem a předseda Confederation of Indian Industry (CII) North Bengal Chapter ) říká, že se očekává, že srážky celkově oživí celý čajový pás v sub-himalájské oblasti Západního Bengálska. „Lze si představit, jaké to je mít vhodnou úroveň srážek po tak dlouhém období sucha, které začalo loni v říjnu a pokračovalo až do konce února, což pro první sklizeň nevěstilo nic dobrého.“ řekl K.K. Mintri, předseda Terai Indian Planters Association.

První sklizeň nebo nová várka listů vzniká po třech měsících, kdy se čajové listy netrhají. Čajové keře jsou od prosince do února v klidovém období a v březnu dosahují nejvyšších kvalit a vysokého objemu.

„S příchodem léta mají pěstitelé čajů obavy z útoků škůdců. Dobrá úroveň dešťových srážek v průběhu tohoto jarního období značně minimalizuje škody, které mohou napáchat.“ dodává Lochan.

Nicméně, stále není vše zcela ideální a meteorologové v Indii nevylučují možný výskyt těžkého krupobití v příštích dnech.“To může mít katastrofální následky, neboť nové a mladé lístky nemusí vydržet nápor krupobití, což by mohlo velkou část celé čajové produkce znehodnotit.“ říká K. K. Mintri.

Jethi Kupi FF 2017_3

Rohini Jethi Kupi

Zdroje:

  1. http://economictimes.indiatimes.com/news/economy/agriculture/raindrops-brought-delight-to-tea-planters-in-darjeeling-and-bengal-foothills/articleshow/57773354.cms
  2. http://worldteanews.com/news/domestic-international-news/darjeelings-dry-spell-ends-just-time-harvest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *