Slavíme 5. výročí založení magazínu!

Je to teprve pár týdnů, co jsme to magazínu spočítali. Náš čajový magazín bude slavit své první jubileum! Už to bude pátý rok od jeho založení a dále desátý rok našeho putování po čajové stezce. Během té doby jsme nejenže načerpali velké množství informací a zkušeností, ale také jsme je předávali všem, kteří si náš magazín našli. Sepsali jsme pro vás mnoho čajových a bylinkových článků, zaznamenali degustace pro více než 100 čajů a hrdí jsme také na seznam čajoven, který doposud neztratil nic ze své aktuálnosti, jak tomu bývalo v případě jiných projektů.

Rozcestí na čajové stezce

Výročí magazínu jsme oslavili společně s konvičkou plnou lahodného bílého čaje a přemýšleli jsme přitom nad dárkem pro magazín a také pro nás. A jak už to bývá, na dně každé čajové konvičky se odpověď skrývá a žádná stezka není přímá, ale rozcestí skýtá a vždy tak je, kam se vydat.

Následujícího čtvrt roku plánujeme obnovit mnohé informace na magazínu, které jsou nepřesné a ke kterým již víme více, a podat vám je v přehlednější formě.

Není čtvrt rok příliš dlouhá doba?

Možná se to někomu může zdát neuvěřitelné, ale celý projekt magazínu je volnočasová práce z drtivé části hlavně dvou lidí. A oba mají zaměstnání a celý projekt tak nejen časově, ale také finančně podporují z vlastních zdrojů – a také z radosti a nadšení z čaje a jeho kultury, bez čehož by nic obdobného nebylo možné.

Nesmíme ovšem zapomenout na naše další tři kamarády, kteří svým velkým přičiněním a vytrvalým úsilím pomohli magazín budovat, a kteří také přinášeli nový a hodnotný obsah. Patří jim opravdu velký a upřímný DÍK.

Co se stane se seznamem čajoven?

Za celou tu dlouhou dobu existence seznamu se v něm vystřídalo přes 300 čajoven. Pravda je ovšem taková, že nemalé množství podniků, do kterých se za čajem těšíte, již nejsou čajovnou v pravém slova smyslu. Následující změny se mimo jiné dotknou seznamu čajoven a to tak, že jejich výběr zpřísníme. Náš cíl je jednoduchý. Chceme, abyste prostřednictvím našeho seznamu navštívili opravdu čajovny a ne pouze podniky, kde je čaj odsunut na odlehlou kolej.

A další změny?

Vyjma úpravy stávajícího obsahu magazínu a zpřísnění seznamu čajoven se magazín dočká několika mnohem zásadnějších úprav. Nechceme ale předbíhat a vše tak bude jasnější po následujících třech až čtyřech měsících. Snad jen můžeme prozradit, že po této době bude ústředním tématem magazínu skutečně ČAJ.

Vydržte s námi!

V průběhu aktualizace magazínu a realizování hlubších změn bohužel nebudeme schopni přinášet nový obsah a jiné informace tak často, jak tomu doposud bylo. A s o to větším elánem poté vše začne! Doufáme, že k nám po celou dobu zachováte přízeň a budete i nadále našimi čtenáři. A při příležitosti vydání tohoto článku vám všem přejeme krásné prožití vánočních svátků!