Tea Masters Cup 2017 – 1. kvalifikační kolo

Třetí ročník mezinárodní čajové soutěže Tea Masters Cup startuje a přináší jednu velkou novinku, kterou je nová soutěžní disciplína – čajová mixologie. Spočívá v přípravě nápoje podle originální receptury, který bude obsahovat minimálně 30 procent čaje. České kvalifikační kolo této soutěžní kategorie proběhne již 21. srpna na čajové události Čajomír Fest. Vítěze a tedy i prvního nominovaného do soutěže Tea Masters Cup budeme znát již koncem prázdnin.

mixology

Celá soutěž Tea Masters Cup je kláním nápojových profesionálů se specializací na čaj. Světové mistrovství vykresluje 4 hlavní pilíře práce s čajem. Těmi jsou:

  1. příprava čaje (Tea preparation),
  2. čajové párování (Tea pairing),
  3. degustace čaje (Tea tasting),
  4. čajová mixologie (Tea mixology).

Nejbližší a první kategorií, ve které se bude v České Republice hledat ten, který zastoupí naší zemi na mezinárodní půdě, bude již výše zmíněná, čtvrtá disciplína věnovaná míchání čaje s jinými nápoji.

Co zahrnuje kategorie Čajová mixologie
Čím dál populárnější disciplína, která ukazuje kvality čaje coby dokonalé báze k přípravě moktejlů a koktejlů. Soutěžící musí předvést svůj um a invenci v přípravě originální receptury, jež ve svém základu bude obsahovat min. 30% čaje. Čaj musí být připraven před porotou, nejprve způsobně prezentován a servírován 3 komisařům a poté zakomponován do výsledného drinku. Partnerem soutěže se stala voda AQUILA, proto volba čaje je čistě na preferencích a zkušenostech soutěžícího. Celé vystoupení je omezeno časovým limitem 15 min. Hodnotit se bude kromě vzhledu, vůně a chuti drinku též osobní projev soutěžícího, čistota práce a komunikační dovednosti při prezentaci.Tisková zpráva Czech Teatenders
Kde a kdy proběhne 1. kvalifikační kolo

Jak jsme zmínili v úvodu, celá kvalifikace se odehraje při velké české mezinárodní čajové události – Čajomír Festu (Staré purkrabství – Vyšehrad, Praha) a krásně tak doplní již tradičně přítomnou a širokou paletu práce s čajem. Datum uskutečnění je tedy dáno na 21. 8. 2016 s úderem 12 hodiny.

Sledujte nás

TMC_CZ

Pokud se chcete registrovat do prvního kvalifikačního kola jako soutěžící, najdete potřebné informace na těchto adresách:

A jestliže se chcete účastnit jako divák, sledujte naše webové stránky a především pak sekci věnovanou přímo této soutěži, kde najdete všechny důležité a aktuální informace. Postupně zde tedy najdete také profily jednotlivých soutěžních kategorií, soutěžících a panel znalců:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *